Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenským strážníkům se podařilo zajistit odcizená kola

Úterý, 2. listopadu 2021 13:06

Během kontrolní činnosti v centru města zastavila hlídka strážníků muže, který vedl dvě jízdní kola. Díky osobní a místní znalosti hlídka věděla, že se tato osoba často dopouští různého přestupkového jednání, a proto provedla kontrolu jízdních kol.

Kladenským strážníkům se podařilo zajistit odcizená kola (Foto: MP Kladno)

„Kola nebyla čipovaná a muž sdělil, že jedno je jeho a elektrokolo hlídá přítelkyni. Ta vzápětí přišla a kolo si od něho převzala. Strážníci oba cyklisty proto nechali odejít,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

O několik hodin později přijal operátor tísňové linky kladenských strážníků žádost od Policie České republiky o zhlédnutí záznamu z městských kamer. V ulici Amálská mělo být odcizeno jízdní kolo a další věci ze sklepa jednoho z domů.

„Podle popisu kola a uvedeného výrobního čísla strážníci zjistili, že se jedná o kolo, které měl dopoledne u sebe kontrolovaný muž. Toho se podařilo jedné z hlídek zastavit nedaleko autobusového nádraží, když tudy na bicyklu projížděl. Protože cyklista nebyl schopný prokázat nabytí a vlastnictví kola, přivolali strážníci na místo Policii České republiky, která si celý případ převzala k dalšímu šetření,“ vysvětlila mluvčí Purkytová.