Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Od 1. do 5 listopadu se prodlužují návštěvní hodiny kladenských hřbitovů

Pondělí, 1. listopadu 2021 14:34

Návštěvní doba kladenských hřbitovů se během Památky zesnulých prodlouží. V dušičkovém období bude i letos posílena činnost strážníků Městské policie Kladno a jejich okolí a to vše v termínu od 1. do 5 listopadu v čase mezi 9 a 17 hodinou. 

Foto: MP Kladno

Největší nápor návštěvníků očekává městská policie v úterý, kdy si lidé budou připomínat takzvané „dušičky.“ Proto již od dnešního dne se budou hlídky strážníků výrazně zaměřovat na kontrolu jak samotných míst posledního odpočinku, tak i na kontrolu dopravních prostředků, kterými návštěvníci na místo přijedou.

Lidé totiž mnohdy v autech ponechávají viditelně odloženy cennosti a tím dávají velkou šanci zlodějům. Jelikož v minulosti strážníci řešili několik případů krádeží dušičkové dekorace a následného dalšího prodeje, zaměří kontrolu i na to, aby nedocházelo ke zcizování výzdoby na jednotlivých hrobech.

Z tohoto důvodu budou kontroly hřbitovů a jejich okolí probíhat i v nočních hodinách. V případě potřeby, budou strážníci usměrňovat provoz u hlavního kladenského hřbitova, kam míří nejvíce návštěvníků. A to vše v termínu od 1. do 5 listopadu v čase mezi 9 a 17 hodinou.