Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští strážníci zadrželi pachatele krádeže sportovního oblečení

Pondělí, 1. listopadu 2021 13:36

Minulou neděli odpoledne operační důstojník Policie České republiky požádal o spolupráci kladenské strážníky při pátrání po pachateli krádeže. Muž měl odcizit zboží z prodejny sportovních potřeb na ulici Petra Bezruče. Součinnost obou složek se v ten moment stala primární pro obě složky.  

Kladenští strážníci zadrželi pachatele krádeže sportovního oblečení (Foto: MP Kadmo)

„Pachatel z místa krádeže utekl přes garáže. Hlídky strážníků obdržely popis pachatele a začaly s kontrolou nejbližšího okolí obchodního domu. Bohužel po pachateli nebylo ani stopy. Později odpoledne si hlídka provádějící kontrolní činnost na náměstí Sítná, v blízkosti knihovny, všimla muže, který z části odpovídal popisu pachatele,“ Uvedla pro Kladenské listy mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Muž se probíral v nákupních papírových taškách. Když podezřelý zjistil, že se k němu blíží strážníci sundal z hlavy kulicha a tašky odložil ke kontejnerům na odpad a snažil se z místa odejít.

„Strážníci muže zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti. Pětapadesátiletý muž předložil své doklady. Po prověření odložených tašek strážníci zjistili oděvy, ještě s visačkami a cenami a barevný látkový vak vyložený z vnitřní strany alobalovou fólií. Na místo byla přivolána hlídka Policie České republiky, která si podezřelého převzala k dalšímu šetření,“ dodala mluvčí Purkytová.