Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policejní pes Jalar našel během chvíle pohřešovaného seniora z Kladenska

Neděle, 3. října 2021 07:30

V minulých dnech v odpoledních hodinách byla vyhlášena pátrací akce po pohřešovaném seniorovi z Kladenska. Operační důstojník přijal na tísňové lince 158 oznámení o pětasedmdesátiletém muži, který odešel na houby do lesa mezi obcemi Drnek a Lodenice a již se nevrátil. Do pátrací akce byly ihned povolány veškeré hlídky, policejní vrtulník a psovod s jeho psem.

Policejní pes Jalar (Foto: PČR)

Na základě prvotních informací a popisu muže, které psovod se svým čtyřnohým parťákem Jalarem získal, se vydali na propátrání lesního prostoru v katastru obce Drnek. Během chvíle služební pes označil na polní cestě nedaleko obce osobu odpovídající popisu pohřešovaného. Ten byl poté předán z preventivních důvodu do péče lékařů.

„Sedmiletý Jalar slouží u Policie České republiky, konkrétně u skupiny základních kynologických činností v Kladně, pět let. Je všestranný, což znamená, že se využívá k pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, k vyhledávání předmětů nebo i vyjíždí s pořádkovou jednotkou na různé akce,“ uvádí policejní mluvčí Michaela Richterová a dodává: „Náš čtyřnohý parťák má za sebou desítky úspěšných výjezdů, čímž dokazuje, že je právoplatným členem Policie České republiky.“

Několik dní po úspěšné akci na Jalara a jeho páníčka čekalo milé překvapení na služebně, kam jim senior přišel osobně poděkovat.

Nalezený senior (Foto: PČR)

Autor: (red)