Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Legendární Milan Nový dostal k sedmdesátinám vlastní knihu, křtil ji Jaromír Jágr

Neděle, 26. září 2021 08:30

Legendární bývalý kladenský hokejista Milan Nový oslavil ve čtvrtek 23. září sedmdesáté narozeniny. Při této příležitosti uspořádal setkání v kladenském divadle, kde oficiálně pokřtil knihu, kterou o jeho kariéře i životě napsal sportovní novinář David Lukšů. Kmotry nové publikace byli hokejista a majitel Rytířů Kladno Jaromír Jágr a primátor města Kladna Milan Volf.

Legendární Milan Nový dostal k sedmdesátinám vlastní knihu, křtil ji Jaromír Jágr (Foto: Jiří Hokův – Studio Fabrika)

Legendární útočník Milan Nový je jedním z členů Síně slávy Českého hokeje, Mezinárodní hokejové federace i kladenského hokeje. Dvakrát se během své kariéry stal mistrem světa, šestkrát mistrem naší nejvyšší soutěže (z toho pětkrát s Kladnem) a jednou také vítězem Poháru mistrů evropských zemí. V součtu naší nejvyšší ligy a reprezentace nastřílel dohromady 594 branek a je na prvním místě Klubu hokejových střelců. Zcela po právu tak patří k největším legendám kladenského hokeje.

Možná tak poněkud překvapivě o Milanu Novém, jeho životě a kariéře nebyla dosud napsána žádná kniha. To se rozhodl loni na podzim změnit sportovní novinář David Lukšů, jehož hlas můžete znát například z atletických přenosů na České televizi. Postupně tak na společných setkáních s legendárním hokejistou začala vznikat kniha Hokejová legenda Milan Nový.

Publikaci o historicky nejlepším kladenském střelci mohli lidé poprvé na vlastní oči spatřit přesně v den Nového sedmdesátých narozenin. Při této příležitosti se zaplnilo kladenské divadlo, kterým zněla dobrá hudba, ale zároveň taky spousta historek, které se v knize můžete dočíst. Chybět nemohl ani oficiální křest knihy, který obstaral primátor Kladna Milan Volf a útočník Jaromír Jágr, jenž v úvodu své kariéry s Novým nastupoval. Sám autor Lukšů navíc v archivech České televize vypátral dobovou reportáž z časů, kdy spolu obě legendy nastupovaly.

Po Jágrovi a Františku Pospíšilovi tak má svoji knihu konečně také další kladenská hokejová persona. Milan Nový, jehož šestka za běžných okolností visí pod stropem kladenského zimního stadionu, si ji bezpochyby zaslouží.

Autor: (fa)