Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Hokejbalové drama i bitka. Kladno doma těsně porazilo Dobřany

Sobota, 25. září 2021 13:16

Hokejbalisté Kladna jsou po čtyřech odehraných kolech extraligy dál stoprocentní. V sobotu na domácí půdě udolali Dobřany 2:1 a zapsali další tři body. Vedle hokejbalové přetahované byla k vidění i bitka mezi domácím Důrasem a hostujícím Danielem Kováříkem.

Ilustrační foto: KL

Domácí kapitán Špaček svým spoluhráčům začátek zápasu pořádně znepříjemnil. Po pěti minutách hry se nechal vyloučit a Dobřany z přesilové hry odskočili. Václav Šlehofer vypálil z dálky a otevřel skóre zápasu. Krátce poté mohl vyrovnat Barnošák, v úniku ale na brankáře Jáska nevyzrál. Ve své druhé možnosti už se ale vousatý útočník Kladna nemýlil. V poslední minutě třetiny dostal nabito v přesilovce a vyrovnal.

A přesilové hry měly hlavní slovo i nadále. Hosté totiž ve druhé části svoji početní výhodu nevyužili a rysi naopak udeřili. Prosadil se opět Dominik Barnošák. Od 21. minuty už se ale diváci žádného dalšího gólu nedočkali. Pět minut před druhou sirénou se ale přece jen bylo na co dívat. Do bitky se totiž pustil domácí Důras a hostující Daniel Kovářík, přičemž pro oba borce zápas skončil. Vyfasovali totiž tresty do konce utkání. V závěrečné třetině už pak Kladeňáci hru kontrolovali a zkušeně si dokráčeli pro těsné vítězství.

Rysi tak zůstávají dál neporažení a s 12 body jsou v čele tabulky extraligy. Další utkání odehrají už v úterý, kdy doma přivítají Kert Park Praha.

HBC Kladno – TJ Snack Dobřany 2:1

Branky: 15. Barnošák (Procházka, Schnaubelt), 21. Barnošák (Schnaubelt, Kudela) – 7. Šlehofer (Truchlý, Braun).

HBC Kladno: Jirotka – Dědič, Důras, Kamenář, Kudela, Pliml, Soukup – Barnošák, Javůrek, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Špaček (C), Zdrůbecký.

TJ Snack Dobřany: Jásek – T. Duchek, Matoušek, Šlehofer, Truchlý – Braun, Dlugoš, A. Duchek, D. Kovářík, J. Kovářík (C), Lang, Malecha, Málek, Ráb, Sloup, Stránský, Ulm, Vajda, Voves.

Autor: (fa)