Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Fotbalové Kladno zvládlo další přestřelku, tři body veze z Rakovníka

Sobota, 25. září 2021 12:31

Kladenští fotbalisté potvrdili lepšící se formu a v 9. kole uspěli na trávníku Rakovníka. Kladno si hned v první půli vystřílelo dvougólový náskok, soupeř ale dvakrát dokázal snížit. Rozhodující brankou tak byla Šímova penaltová trefa z 88. minuty. Díky ní SK vyhrál 3:2.

Ilustrační foto: KL

Kladnu vyšla skvěle první polovina zápasu. Už ve 27. minutě otevřel skóre Tadeáš Pospíšil a o deset minut později navýšil David Čížek. Do kabin tak hosté odcházeli s pohodlným vedením. Byly to ale nakonec ještě nervy.

V 60. minutě totiž sudí nařídil pokutový kop pro domácí Tatran, který s přehledem proměnil Miroslav Verner. Když se pak v závěru stupňoval rakovnický tlak, vybojovali penaltu i Kladeňáci a Dominik Šíma se rovněž nemýlil. Bylo to ale drama do úplného konce. V 90. minutě totiž ještě stihl snížit Kingsley Emumejakpo Omovie a opět to bylo jen o gól. Kladno už ale další inkasovaný gól nepovolilo.

SK tak do tabulky zapsal další tři body a hlavně už třetí vítězství v řadě! Svěřenci trenéra Bindera tak potvrdili stoupající formu, kterou budou chtít potvrdit už v úterý, kdy se představí ve Štětí.

TJ Tatran Rakovník – SK Kladno 2:3 (0:2)

Branky: 60. Verner (pen.), 90. Omovie – 27. Pospíšil, 37. Čížek, 88. Šíma (pen.). Žluté karty: 73. Čech – 59. Ježdík, 70. Borák, 87. Balšánek.

TJ Tatran Rakovník: Žulevič – Čech, Dolák, Verner (C), Rothe, Hrobník (70. Donkor), Pecháček, Omovie, V. Markovič (45. M. Markovič), Lisner, Šrédl.

SK Kladno: Vokoun – Pechr, Holub (C) (78. Růžička), Ježdík (84. Kolářík), Balšánek, Pospíšil (88. Jančí), Borák, Javorek, Procházka (78. Šíma), Čížek, Šnobl (78. Kočí).

Autor: (fa)