Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slaný nabídne pozemky na Hájích formou aukce

Pondělí, 20. září 2021 07:10

Vydání územního rozhodnutí je základním dokumentem, který městu Slaný dovoluje konečně opravdu plánovat výstavbu pozemků a jejich následný prodej zájemcům. Během procesu povolování došlo díky požadavkům správců inženýrských sítí k několika změnám, z nichž asi ta hlavní je, že nakonec bude k dispozici 66 pozemků, čili o jeden méně, než původně bylo plánováno. Pozemky budou nabídnuty k prodeji formou aukce až po stanovení časového harmonogramu stavby stran dodavatelů.

Foto: KL

„Nyní usilovně pracujeme na detailním naplánování všech stavebních termínů tak, abychom co nejdříve oznámili termín spuštění prodeje pozemků zájemcům o stavbu rodinných domů. Poté, co získáme termíny od dodavatelů, zejména od společnosti, která bude zajišťovat výstavbu elektrických sítí a která nám dělá z hlediska rychlosti výstavby největší starost, oznámíme aktualizovaný termín, kdy budou pozemky dány do prodeje,“ sdělila manažerka rozvoje města Magdaléna Stýblová.

Zastupitelé města odsouhlasili prodej lukrativních pozemků v severní části města na podzim roku 2019. Budoucí rodinná zástavba se bude nacházet v přímém sousedství revitalizovaného lesoparku Háje. V tuto chvíli se územní rozhodnutí týká celé etapy I, ve které vznikne 45 pozemků. K těm bude vybudována veškerá potřebná infrastruktura.

Autor: Markéta Růtová