ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští junioři sbírali medaile na mistrovství republiky v plavání

Středa, 15. září 2021 08:19

Klub sportovního plavání Kladno zaznamenal na víkendovém mistrovství České republiky hned několik úspěchů a z prestižní akce si odvezl tři medaile – jednu zlatou a dvě stříbrné. Někteří plavci si navíc vylepšili osobní rekordy.

Foto: Klub sportovního plavání Kladno

Klub sportovního plavání Kladno vyslal na juniorský republikový šampionát hned devět závodníků, z nichž na největší úspěch dosáhla Ema Bradáčová. Ta na dvousetmetrové trati motýlka nenašla konkurentku a po skvělém výkonu se stala novou mistryní České republiky. Druhá závodnice na ni přitom ztrácela téměř dvě sekundy!

Další medaili přivezl do kladenského plaveckého klubu Kristián Kameš, který na trati 200 metrů prsa skončil druhý. Za zlatým Šimonem Korčákem přitom zaostal jen o 77 setin sekundy! Kameš si tak z šampionátu odvezl stříbro a hlavně si na turnaji posunul ve všech prsařských disciplínách své dosavadní rekordy.

Poslední medailovou Kladeňačkou se pak stala Lucie Svátková, která doplavala druhá na padesátimetrové motýlkářské trati. I ona si vedle zisku stříbra vylepšila svá osobní maxima.

Autor: (fa)