V Kačici mají nový dům s pečovatelskou službou
Úterý, 31. srpna 2021 07:20
O prázdninách byl uveden do provozu nový dům s pečovatelskou službou, který vyrostl v Kačici. Prvních devět z celkových deseti bytů už obsadili zájemci z řad obyvatel obce. Výstavba domova vyšla na téměř 22 milionů korun.

Výstavba domova s pečovatelskou službou trvala zhruba rok a půl a vyšla na bezmála 22 milionů korun, přičemž část pokryla dotace od Ministerstva pro místní rozvoj. Budova o deseti bytových jednotkách vyrostla v bývalém zemědělském areálu a letos v létě byla uvedena do provozu.
Do bezbariérového zařízení už se stihlo nastěhovat devět prvních zájemců, z toho osm žen a jeden muž. Všichni klienti zde bydlí po jednom ve vlastních domácnostech. K tomu můžou využívat společenskou místnost nebo atrium, v němž nechybí zeleň, květiny a lavičky. Bezpečnost ubytovaných zajišťuje elektronické zabezpečovací zařízení.
Domov je primárně určen obyvatelům obce ve věku nad 65 let. Podmínkou pro přijetí je to, že žadatel nemá jiné vlastní bydlení. Zázemí v novém domově mají rovněž pečovatelky, které se o klienty starají a zajišťují jim nákupy, léky, obědy z místní restaurace a další činnosti, na které by senioři již nemuseli stačit.

Autor: (fa)
-
zprávy
Zoopark Zájezd zve na zahájení letní sezony
-
zprávy
Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání
-
video
Jary Tauber natočil videoklip ve stylu divokého západu
-
krimi
Kladenští strážníci navštívili projektový den na škole E. Beneše
-
krimi
Kladenští policisté upozorňují občany na nebezpečný internet
-
info z radnice
Veřejná prostranství v Rozdělově a Kročehlavech prochází revitalizací
-
zprávy
V Sítenském údolí bojovali senioři pod policejním dohledem
-
zprávy
V Kladně bude vstup do aquaparku a sportovní haly omezen
-
foto
V Kladně na Sletišti vznikla nová klidová zóna
-
zprávy
V Kladně se začaly rekonstruovat parkoviště
-
rozhovor
ROZHOVOR: V Kladně se bezobalové nakupování vyplatí
-
pozvánka
V neděli se bude v Zooparku Zájezd létat
-
pozvánka
Kladenský zámek zve na historicky romantickou sobotu
-
zprávy
Rekonstrukce Vinařické ulice v Kladně pokračuje
-
zprávy
V Kladně se senioři po koronavirové pandemii zase začnou scházet
-
zprávy
Prostor před zmrzlinou na Bressoně dostane nový kabát
-
zprávy
O víkendu v kraji lidé kolabovali, záchranáři se nezastavili
-
zprávy
FOTO: Ve Slaném se konaly pivní slavnosti
-
video
FOTO/VIDEO: Do Slaného se vrátili filmaři
-
zprávy
Práce na hybridní kruhové křižovatce nabírá reálnějších rozměrů