ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Očkovací centrum ve Slaném utlumuje svůj provoz

Čtvrtek, 26. srpna 2021 07:10

Z důvodu poklesu zájmu veřejnosti o očkování proti Covid-19 bude k 15. září letošního roku ukončen provoz velkokapacitního očkovacího centra ve Slaném. Interiéry Městského centra Grand, ve kterých očkovací centrum dosud funguje, se tak brzy navrátí ke svému původnímu účelu.

Očkovací centrum ve Slaném utlumuje svůj provoz (Foto: KL)

Již na konci září se tam po dlouhé odmlce uskuteční první společenská akce. Pro zájemce o dobrovolné očkování proti Covid-19 připravuje Nemocnice Slaný komornější prostory.

Rychlé vyřízení, přívětivý personál a kladné reference jsou hlavními důvody, kvůli kterým lidé z regionu i celé České republiky míří právě do slánského očkovacího centra. To je navíc zapojeno do skupiny očkovacích center, která vakcinovala všechny věkové skupiny. Proměnlivost zájmu očkovaných je tedy různorodá. Největší zájem o očkování je v rámci ročníků kolem 55–70 let, nejmenší pak ve skupině občanů ve věku do 40 let. Více jak 1000 dětí z regionu ve věkové skupině 12–15 let obdrželo vakcínu během léta. Nejvíce používanou vakcínou je ta od společnosti BioNTech/Pfizer, následovaná vakcínou od firmy Moderna a AstraZeneca.

Do dnešního dne prošlo rukama zdravotníků, administrativních pracovníků a dobrovolníků centra více než 34 500 zájemců o vakcínu proti Covid-19, což představuje neuvěřitelné číslo více jak 69 tisíc dávek vakcín. Denní počet očkovaných se pohybuje mezi 800 až 900 lidí.

Kromě zájemců z řad veřejnosti byli zde očkováni také zdravotníci, pracovníci v sociálních službách a pracovníci kritické infrastruktury.

Autor: Markéta Růtová