ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Poznáte muže na fotografii, který v Kladně odcizil jízdní kola za 105 tisíc

Pondělí, 16. srpna 2021 06:50

Ve čtvrtek 12. července vnikl neznámý pachatel v Kladně v ulici MUDr. Jiroutky do garáže u rodinného domu, odkud odcizil dvě pánská jízdní kola. Majiteli tak způsobil škodu ve výši téměř 105 tisíc korun! Policie nyní žádá veřejnost o pomoc s identifikací muže na přiložené fotografii.

Zdroj: Foto: PČR

Neznámý pachatel vnikl v pondělí 12. července ve 3:36 na pozemek rodinného domu, odkud si během deseti minut odnesl cenný lup. Z neuzamčené garáže totiž odcizil pánské jízdní kolo značky Specialized a druhý bicykl značky Scott. Spolu s druhým kolem si zloděj odnesl také dětskou sedačku, příruční tašku na doklady a držák na mobilní telefon. Způsobil tak majiteli celkovou škodu v hodnotě 104 800 korun.

Případ je prošetřován jako přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

„Vzhledem k tomu, že oznamovatel má na domě nainstalovány kamery, podařilo se na záznamu z kamerového systému zjistit muže, zatím nezjištěné totožnosti, který vstoupil ve výše uvedeném čase vstupní brankou na pozemek nemovitosti. Je velmi pravděpodobné, že by svou výpovědí mohl přispět k objasnění případu. Přivítáme proto všechny poznatky od občanů, které by vedly k odhalení identity tohoto muže,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Jakékoliv informace k osobě na fotografiích je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ doplnila.  

Zdroj: Foto: PČR

Autor: (fa)