ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

Kanonýři získali další posilu. Přichází juniorský reprezentant Papoušek

Pátek, 13. srpna 2021 06:50

Kanonýři dál úspěšně pokračují v posilování svého kádru. Do A-týmu tak nově přichází 19 letý talentovaný juniorský reprezentant a brzy i účastník světového šampionátu Ondřej Papoušek, doposud hráč superligového Tatranu Střešovice.

Ondřej Papoušek (Foto: Kanonýři Kladno)

„Jde-li o nadcházející ročník, tak chci pomoci Kanonýrům do superligy. Ale já chci být především s Kladnem úspěšný v nejvyšší soutěži a jednou ji i společně vyhrát. Přestup sem vnímám jako možnost, jak získat zpátky motivaci se florbalu věnovat víc. A jsem rád, že se motivace skutečně vrací, že zase jsem v sobě znovu našel oheň i chuť na sobě tvrdě pracovat,“ říká Papoušek.

Toho si všiml i kouč a sportovní ředitel Jan Pazdera, který Papouška plánuje nasadit do druhého útoku na pozici centra vedle Filipa Ullmanna, od něhož se v mnohém může přiučit. Jak jim souhra bude fungovat, můžete vidět už ve čtvrtek v hale BIOS, kde Kanonýry čeká pohárový zápas proti Liberci (19.30).

„Ondra je mladý talentovaný hráč, který mě oslovil svým přístupem. Cítím z něj velkou touhu prosadit se a získat v týmu klíčovou roli. Ta touha je zároveň podložená velkou pracovitostí a doufám, že mu to nadšení vydrží co nejdéle. Zároveň ho chceme zapojit i do trénování naší mládeže,“ popisuje Pazdera.

Papoušek nepřichází jen s výhledem na nadcházející sezonu, on především symbolizuje dlouhodobé plány Kanonýrů – tedy mezi elitu nejen postoupit, ale hlavně se v ní etablovat. V českém florbalovém prostředí je poměrně výjimečné, že tak mladý hráč přestoupí ze superligy do nižší soutěže, nicméně útočníka zaujaly tréninkové podmínky, které Kladno hráčům nabízí.

„Měl jsem určité informace od kluků, kteří dříve hráli za Tatran, a jsem rád, že se i za tu chvíli, co tady jsem, má očekávání střetla s realitou. Že věci, na které mě Kanonýři lákali, se skutečně dějí. Ať už jde o tréninkové podmínky, individuální tréninkový přístup či práci s XPS. Celý tréninkový proces je pro mě hodně přehledný,“ popisuje Papoušek, jenž letos odmaturoval a chystá se na vysokou školu.

Hráč, který si v superlize připsal 22 startů, dal dvě branky a na další dvě přihrál, si zároveň pochvaluje, že mu právě individuální tréninkový plán pomáhá se dobře připravit na blížící se juniorské mistrovství světa. To odstartuje 25. srpna Brně a Papouška tu z kladenských hráčů doplní ještě Matyáš Bachmaier. “Dostali jsme až do začátku turnaje individuální tréninkový plán. To jsem v minulosti nezažil, protože v jiných klubech se nerozlišuje, jaké akce koho čekají a příprava je pro všechny shodná,“ vypráví Papoušek, jenž si před dvěma lety vyzkoušel také angažmá ve Švédsku a doporučuje ho všem florbalovým teenagerům k nejen florbalovému růstu.

Papoušek je po Tomáši Chroustovi, Aleš Höfferovi, Marku Macíkovi (všichni Mladá Boleslav), Marku Veselém (Sparta) a Petru Weissgärberovi (Vinohrady) dalším hráčem se superligovými zkušenostmi, který do Kladna v létě zamířil.

Autor: Andrea Kuthanová 1. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd za čerty i vánočními tradicemi

 2. pozvánka

  Projít peklem až do nebe, to se dá zažít jen na Mayrau

 3. zprávy

  Středočeská záchranka pokračuje v trendu pravidelné obměny vozového parku

 4. foto

  Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

 5. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 6. zprávy

  Celý prosinec bude kladenským centrem jezdit vánoční vláček

 7. foto

  V Zahradě Kladenského zámku najdete skřítkovo údolí

 8. foto

  Kladno tentokrát pojalo rozsvícení svého stromu naprosto neopakovatelně

 9. krimi

  Víme, kde policisté tento týden budou v Kladně měřit rychlost

 10. foto

  Tradiční BUDIŽ SVĚTLO opět zaznělo na zaplněném slánském náměstí

 11. foto

  V Knovízi jsou s čerty žerty, akce sklízí úspěch

 12. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Lakyho, chcete ho?

 13. krimi

  S odcizeným notebookem daleko neutekl

 14. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Dastyho, chcete ho?

 15. zprávy

  Studenti Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno pomáhají v prevenci klinických onemocnění

 16. zprávy

  Sál kina Sokol bude v sobotu místem galavečera klubu Miners

 17. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla je opět kluziště pro veřejnosti

 18. zprávy

  Zastupitelé Slaného odhlasovali mimořádnou pomoc lidem po výbuchu varny drog

 19. zprávy

  Slaný hledá v řadách svých občanů budoucí členy mnoha komisí

 20. krimi

  V kladenské nemocnici vyhrožoval muž zbraní, nakonec se sám udal