SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Kanonýři získali další posilu. Přichází juniorský reprezentant Papoušek

Pátek, 13. srpna 2021 06:50

Kanonýři dál úspěšně pokračují v posilování svého kádru. Do A-týmu tak nově přichází 19 letý talentovaný juniorský reprezentant a brzy i účastník světového šampionátu Ondřej Papoušek, doposud hráč superligového Tatranu Střešovice.

Ondřej Papoušek (Foto: Kanonýři Kladno)

„Jde-li o nadcházející ročník, tak chci pomoci Kanonýrům do superligy. Ale já chci být především s Kladnem úspěšný v nejvyšší soutěži a jednou ji i společně vyhrát. Přestup sem vnímám jako možnost, jak získat zpátky motivaci se florbalu věnovat víc. A jsem rád, že se motivace skutečně vrací, že zase jsem v sobě znovu našel oheň i chuť na sobě tvrdě pracovat,“ říká Papoušek.

Toho si všiml i kouč a sportovní ředitel Jan Pazdera, který Papouška plánuje nasadit do druhého útoku na pozici centra vedle Filipa Ullmanna, od něhož se v mnohém může přiučit. Jak jim souhra bude fungovat, můžete vidět už ve čtvrtek v hale BIOS, kde Kanonýry čeká pohárový zápas proti Liberci (19.30).

„Ondra je mladý talentovaný hráč, který mě oslovil svým přístupem. Cítím z něj velkou touhu prosadit se a získat v týmu klíčovou roli. Ta touha je zároveň podložená velkou pracovitostí a doufám, že mu to nadšení vydrží co nejdéle. Zároveň ho chceme zapojit i do trénování naší mládeže,“ popisuje Pazdera.

Papoušek nepřichází jen s výhledem na nadcházející sezonu, on především symbolizuje dlouhodobé plány Kanonýrů – tedy mezi elitu nejen postoupit, ale hlavně se v ní etablovat. V českém florbalovém prostředí je poměrně výjimečné, že tak mladý hráč přestoupí ze superligy do nižší soutěže, nicméně útočníka zaujaly tréninkové podmínky, které Kladno hráčům nabízí.

„Měl jsem určité informace od kluků, kteří dříve hráli za Tatran, a jsem rád, že se i za tu chvíli, co tady jsem, má očekávání střetla s realitou. Že věci, na které mě Kanonýři lákali, se skutečně dějí. Ať už jde o tréninkové podmínky, individuální tréninkový přístup či práci s XPS. Celý tréninkový proces je pro mě hodně přehledný,“ popisuje Papoušek, jenž letos odmaturoval a chystá se na vysokou školu.

Hráč, který si v superlize připsal 22 startů, dal dvě branky a na další dvě přihrál, si zároveň pochvaluje, že mu právě individuální tréninkový plán pomáhá se dobře připravit na blížící se juniorské mistrovství světa. To odstartuje 25. srpna Brně a Papouška tu z kladenských hráčů doplní ještě Matyáš Bachmaier. “Dostali jsme až do začátku turnaje individuální tréninkový plán. To jsem v minulosti nezažil, protože v jiných klubech se nerozlišuje, jaké akce koho čekají a příprava je pro všechny shodná,“ vypráví Papoušek, jenž si před dvěma lety vyzkoušel také angažmá ve Švédsku a doporučuje ho všem florbalovým teenagerům k nejen florbalovému růstu.

Papoušek je po Tomáši Chroustovi, Aleš Höfferovi, Marku Macíkovi (všichni Mladá Boleslav), Marku Veselém (Sparta) a Petru Weissgärberovi (Vinohrady) dalším hráčem se superligovými zkušenostmi, který do Kladna v létě zamířil.

Autor: Andrea Kuthanová 1. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 2. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 3. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 4. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 5. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 6. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 7. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 8. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 9. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 10. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 11. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 12. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 13. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 14. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 15. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 16. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 17. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 18. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 19. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 20. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům