Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • Škola E. Beneš Kladno
 • SAMK
 • Práce ve Slaném

Kanonýři získali další posilu. Přichází juniorský reprezentant Papoušek

Pátek, 13. srpna 2021 06:50

Kanonýři dál úspěšně pokračují v posilování svého kádru. Do A-týmu tak nově přichází 19 letý talentovaný juniorský reprezentant a brzy i účastník světového šampionátu Ondřej Papoušek, doposud hráč superligového Tatranu Střešovice.

Ondřej Papoušek (Foto: Kanonýři Kladno)

„Jde-li o nadcházející ročník, tak chci pomoci Kanonýrům do superligy. Ale já chci být především s Kladnem úspěšný v nejvyšší soutěži a jednou ji i společně vyhrát. Přestup sem vnímám jako možnost, jak získat zpátky motivaci se florbalu věnovat víc. A jsem rád, že se motivace skutečně vrací, že zase jsem v sobě znovu našel oheň i chuť na sobě tvrdě pracovat,“ říká Papoušek.

Toho si všiml i kouč a sportovní ředitel Jan Pazdera, který Papouška plánuje nasadit do druhého útoku na pozici centra vedle Filipa Ullmanna, od něhož se v mnohém může přiučit. Jak jim souhra bude fungovat, můžete vidět už ve čtvrtek v hale BIOS, kde Kanonýry čeká pohárový zápas proti Liberci (19.30).

„Ondra je mladý talentovaný hráč, který mě oslovil svým přístupem. Cítím z něj velkou touhu prosadit se a získat v týmu klíčovou roli. Ta touha je zároveň podložená velkou pracovitostí a doufám, že mu to nadšení vydrží co nejdéle. Zároveň ho chceme zapojit i do trénování naší mládeže,“ popisuje Pazdera.

Papoušek nepřichází jen s výhledem na nadcházející sezonu, on především symbolizuje dlouhodobé plány Kanonýrů – tedy mezi elitu nejen postoupit, ale hlavně se v ní etablovat. V českém florbalovém prostředí je poměrně výjimečné, že tak mladý hráč přestoupí ze superligy do nižší soutěže, nicméně útočníka zaujaly tréninkové podmínky, které Kladno hráčům nabízí.

„Měl jsem určité informace od kluků, kteří dříve hráli za Tatran, a jsem rád, že se i za tu chvíli, co tady jsem, má očekávání střetla s realitou. Že věci, na které mě Kanonýři lákali, se skutečně dějí. Ať už jde o tréninkové podmínky, individuální tréninkový přístup či práci s XPS. Celý tréninkový proces je pro mě hodně přehledný,“ popisuje Papoušek, jenž letos odmaturoval a chystá se na vysokou školu.

Hráč, který si v superlize připsal 22 startů, dal dvě branky a na další dvě přihrál, si zároveň pochvaluje, že mu právě individuální tréninkový plán pomáhá se dobře připravit na blížící se juniorské mistrovství světa. To odstartuje 25. srpna Brně a Papouška tu z kladenských hráčů doplní ještě Matyáš Bachmaier. “Dostali jsme až do začátku turnaje individuální tréninkový plán. To jsem v minulosti nezažil, protože v jiných klubech se nerozlišuje, jaké akce koho čekají a příprava je pro všechny shodná,“ vypráví Papoušek, jenž si před dvěma lety vyzkoušel také angažmá ve Švédsku a doporučuje ho všem florbalovým teenagerům k nejen florbalovému růstu.

Papoušek je po Tomáši Chroustovi, Aleš Höfferovi, Marku Macíkovi (všichni Mladá Boleslav), Marku Veselém (Sparta) a Petru Weissgärberovi (Vinohrady) dalším hráčem se superligovými zkušenostmi, který do Kladna v létě zamířil.

Autor: Andrea Kuthanová 1. krimi

  Na území okresu Kladno byla dopravní akce

 2. sport

  Čas na Stadionu Františka Kloze měří nová světelná tabule

 3. sport

  Legendární Milan Nový dostal k sedmdesátinám vlastní knihu, křtil ji Jaromír Jágr

 4. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Sorbona, chcete ho?

 5. sport

  Kladenští volejbalisté se zahraničními posilami cílí v nadcházející sezoně na top čtyřku

 6. sport

  Hokejbalové drama i bitka. Kladno doma těsně porazilo Dobřany

 7. sport

  Fotbalové Kladno zvládlo další přestřelku, tři body veze z Rakovníka

 8. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Slávka, chcete ho?

 9. foto

  Na Sletišti se konal šestý ročník Seniorského pětiboje

 10. zprávy

  Nové přístrojové vybavení zaplatila kladenské nemocnici místní teplárna

 11. sport

  Fotbalové Kladno odstartovalo nevyrovnanými výkony, potvrdí v sobotu lepšící se formu?

 12. sport

  Tým Miners do 13 let vyhrál na turnaji ve Frýdku-Místku všechny zápasy

 13. pozvánka

  Ve Sládečkově vlastivědném muzeu je k vidění známková tvorba Cyrila Boudy

 14. foto

  Střední škola designu a řemesel Kladno se zapojila do akce „UKLIĎME SVĚT“

 15. foto

  V Buštěhradě byl den otevřených dveří ve sluneční elektrárně

 16. krimi

  V Kladně jsou poctiví nálezci horkým zbožím

 17. krimi

  V Kladně kradl recidivista potraviny, teď mu hrozí tři roky žaláře

 18. krimi

  V Libušíně napáchal zloděj na novostavbě škodu 60 tisíc

 19. zprávy

  V Kladně a Slaném se natáčel seriál Ochránce

 20. pozvánka

  Sbor dobrovolných hasičů z Hřebče zve na požární útok