ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Zloděj uloupil kameru z rodinného domu v Buštěhradě

Čtvrtek, 12. srpna 2021 07:10

V pondělí v odpoledních hodinách vnikl neznámý pachatel na pozemek rodinného domu v Buštěhradě, kde z fasády odcizil přimontovanou videokameru. Celkem způsobil majitelce škodu ve výši 1 900 korun.

Ilustrační foto: KL

Podle výpovědi osmatřicetileté ženy, která loupež nahlásila, muselo k odcizení kamery dojít v pondělí mezi 14:30 a 20:35. Neznámý pachatel někdy v této době vnikl na pozemek, násilím odstranil visací zámek a pronikl na půdu rodinného domu. Odtud následně přes okno odcizil videokameru značky Jortam IPC 360 bílé barvy v hodnotě 1 500 korun. S připočtením hodnoty paměťové karty a způsobeného poškození způsobil majitelce celkovou škodu ve výši 1 900 korun.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – Kročehlavy nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (fa)