ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Finišuje první etapa rekonstrukce slánské nemocnice

Pondělí, 9. srpna 2021 06:00

V areálu slánské nemocnice probíhaly v posledních měsících práce na rekonstrukci. Jejich výsledkem jsou nové asfaltové plochy, více než třicet nových parkovacích míst, chodníky a také nová sadová úprava včetně patnácti nových stromů. Projekt, který měl být původně dokončen už v dubnu, vyšel na zhruba 10 milionů korun.

Foto: KL

Rozsáhlé investice města Slaného do městské nemocnice odstartovaly už na začátku roku, kdy odstartovala první etapa rekonstrukce. Ta měla být hotova původně již v dubnu, kvůli úpravám projektové dokumentace a nedostatku zaměstnanců a materiálu se ale práce protáhly až do začátku srpna.

„Výsledkem rekonstrukce jsou nové asfaltové plochy a zároveň zde vzniklo 36 nových parkovacích míst. Vznikl také nový chodník a nová sadová úprava včetně patnácti nových stromů,“ uvedl starosta Slaného Martin Hrabánek.

Na tuto úpravu by nyní měla navazovat další rozsáhlá investice, díky níž se upraví zateplení budovy A, která je ze všech budov nejstarší. Zároveň dojde k obnově fasády a výměně oken. Rekonstrukce by přitom měla brát zřetel na historický styl budovy a měla by obnovit několik zdobných prvků na fasádě. Celková částka potřebná na tyto opravy by měla činit zhruba 18 milionů korun, přičemž téměř čtyři miliony pokryje dotace. Práce by měly být zahájeny v září.

V dalších etapách rekonstrukce se poté počítá s úpravou kanalizace a komunikací v celém areálu. Příspěvek od kraje ve výši až tři miliony se chystají ve Slaném použít na investice do přístrojového vybavení nemocnice.

Autor: (fa)