Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíři přivítali šest zámořských hráčů a trenéra, hrát budou nejspíš v Chomutově

Pátek, 16. července 2021 07:10

Hokejoví Rytíři přestali napínat své příznivce a ve čtvrtek na tiskové konferenci představili hned šest hráčských a jednu trenérskou posilu, které přiletí do Kladna ze zámoří. Vzhledem k probíhající rekonstrukci ČEZ stadionu bude azylem kladenských hokejistů s největší pravděpodobností Chomutov.

Foto: Roman Mareš

Rytíři zatím po postupu do nejvyšší soutěže sčítali hlavně ztráty, jedinými dosavadními posilami byli obránce Marek Baránek a útočník Matěj Beran. Ve čtvrtek na tiskové konferenci ale představil hrající majitel Jaromír Jágr hned šest výrazných nových posil!

Pozici brankářské jedničky by měl zastávat kanadský gólman Landon Bow, který v posledních letech nastupoval za farmu Dallasu a v NHL naskočil do dvou utkání. V obraně mu navíc budou vypomáhat hned tři krajani! Asi nejznámějším jménem v zadních řadách je sedmadvacetiletý Jake Dotchin, který v zámořské NHL dohromady posbíral 103 zápasů. Loňskou sezonu ale úplně vynechal. Defenzivní řady by pak měli vyztužit také produktivní bek Cody Donaghey a dvoumetrový pořízek Kyle Wood.

Velké věci si pak Kladno slibuje od nových tváří v ofenzivě. Kanaďan Daniel Ciampini byl vloni druhým nejproduktivnějším hráčem mezinárodní ligy ICEHL, když ve 48 utkáních posbíral 59 bodů. Američan Danny Kristo má zase zkušenosti z prestižní KHL i z mistrovství světa. V roce 2013 na něm vybojoval bronz! Oba forvardi by měli hrát v kladenském kádru prim, jak na tiskové konferenci naznačil sám Jágr. S oběma cizinci počítá jako s křídly do Plekancovy první formace.

Vedle hráčského kádru ale Rytíři rozšiřují také svůj trenérský tým, do kterého nově přibude Kanaďan Jeff Paul. Stane se tak prvním cizincem na lavičce Kladna v historii. Bývalý bek, který naposledy působil jako skaut Floridy, by měl vedle A týmu vypomáhat také u kladenské mládeže.

Rytířům se tak slibně skládá tým, který bude po návratu do extraligy usilovat o udržení nejvyšší soutěže. Velikým problémem by ale pro Kladno mohla být probíhající rekonstrukce domácího ČEZ stadionu. Stavba se totiž kvůli problémům protáhne, a tak si hokejisté budou muset najít dočasný azyl. A jako nejreálnější se v současnosti jeví Chomutov, byť oficiálně ještě nic nebylo stvrzeno podpisem. Jak dlouho budou muset Rytíři vydržet na cizím stadionu zatím není jasné, v krajním případě se ale hovoří dokonce o celé sezoně.

Autor: (fa)