ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Kanonýr Skuhrovec z vážných rodinných důvodů končí v klubu

Středa, 14. července 2021 07:30

Michal Skuhrovec, dosavadní hráč A-týmu i šéftrenér kanonýrské přípravky a ženské složky, z vážných rodinných důvodů končí své působení v klubu. Z Kladna se stěhuje do rodného Litvínova, aby byl ve složitém období po boku svých blízkých, což vedení Kanonýrů plně respektuje a domluvilo se na rychlém přerušení platného kontraktu.

Michal Skuhrovec (Foto: Kanonýři Kladno)

„Michal byl jednou z klíčových postav klubu a hrál významnou roli v našich plánech při restartu činnosti po covidu. Stojí za zkvalitněním péče a rozšířením základny v dívčí složce Kanonýrů a především měl na starost práci s nejmenšími dětmi. Přivést je ke sportu a nadchnout je pro něj považuji za největší výzvu trenéra a on to zvládal perfektně. Když jsem ho v listopadu 2019 požádal, aby se z něj stal trenér mládežnických družstev, vůbec jsem netušil, jak velký potenciál v něm je. Za ty necelé dva roky se vypracoval na jednoho z našich nejlepších trenérů, protože je samostatný, pracovitý a má schopnost vnímat věci v souvislostech, které pomohly rozvoji klubu. Teď bohužel v jeho rodině nastala situace, po které musí Michal upozadit celý florbal, nejen v roli trenéra, ale i hráče. Logicky dává rodinu na první místo. Přesouvá se do Litvínova a já obdivuji, jak složitou a těžkou situaci, ve které se nachází, zvládá. Mám absolutní pochopení, že se takto rozhodl,“ uvedl sportovní ředitel Jan Pazdera.

Ten zároveň dodal: „Přál bych si, aby v dobrém zasáhla vyšší moc, zase bylo vše v pořádku a on se mohl ke Kanonýrům vrátit. Budeme mu dlouhodobě držet místo a čekat na něj. Teď je samozřejmě nejdůležitější, aby to Michal a jeho rodina zvládli. Ta situace je tak závažná, že si žádala okamžité a rychlé řešení, a tak se Michal s mnohými ani nestačil rozloučit. Cítím, že pokud to bude jen trochu možné, rád by to dodatečně udělal.“

Skuhrovec se ještě jako kouč představil na Prague Games, byť věděl, že to je jeho derniéra. Kanonýři mu za dva roky působení silně přirostli k srdci a on patřil k tahounům A-týmu i oblíbeným trenérům v přípravce.

„Když jsem na Kladno přicházel, tak jsem si v tu chvíli ani neuvědomoval, jak moc velký příběh zde napíšu a co pro mě tato organizace bude znamenat. S nadšením jsem zde pozoroval první florbalové kroky hráčů přípravky a jejich velké nadšení pro florbal. Navždy si budu pamatovat velký progres našich dorostenek. Zejména jejich přístup, který vedl k dosažení nastavených cílů. Honza mi změnil myšlení nejen po sportovní stránce, ale především po té osobní. Jeho zpětná vazba mne posouvala na jiný level myšlení nejen v přístupu k práci, ale zejména v uspořádání životních hodnot,“ říká Skuhrovec.

A tou největší je samozřejmě stát teď ve složité chvíli při svém otci. „Táta je můj velký osobní vzor, zvládl v životě spoustu těžkých zápasů. S rodinou mě celý život ve všem podporovali. Nyní však nastala doba, kdy mu to vše chci vrátit. Jeho podporu a to, že mi byl vždy nablízku. Jediné co jsem si s Kladnem bohužel nesplnil, byl cíl nás všech o postupu do superligy. Kluci tu ale mají vytvořené prostředí a výborné podmínky k tomu, aby se jednou superligovým týmem stali,“ přeje si Skuhrovec.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše