SAMK
Akce Kladno ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Kanonýr Skuhrovec z vážných rodinných důvodů končí v klubu

Středa, 14. července 2021 07:30

Michal Skuhrovec, dosavadní hráč A-týmu i šéftrenér kanonýrské přípravky a ženské složky, z vážných rodinných důvodů končí své působení v klubu. Z Kladna se stěhuje do rodného Litvínova, aby byl ve složitém období po boku svých blízkých, což vedení Kanonýrů plně respektuje a domluvilo se na rychlém přerušení platného kontraktu.

Michal Skuhrovec (Foto: Kanonýři Kladno)

„Michal byl jednou z klíčových postav klubu a hrál významnou roli v našich plánech při restartu činnosti po covidu. Stojí za zkvalitněním péče a rozšířením základny v dívčí složce Kanonýrů a především měl na starost práci s nejmenšími dětmi. Přivést je ke sportu a nadchnout je pro něj považuji za největší výzvu trenéra a on to zvládal perfektně. Když jsem ho v listopadu 2019 požádal, aby se z něj stal trenér mládežnických družstev, vůbec jsem netušil, jak velký potenciál v něm je. Za ty necelé dva roky se vypracoval na jednoho z našich nejlepších trenérů, protože je samostatný, pracovitý a má schopnost vnímat věci v souvislostech, které pomohly rozvoji klubu. Teď bohužel v jeho rodině nastala situace, po které musí Michal upozadit celý florbal, nejen v roli trenéra, ale i hráče. Logicky dává rodinu na první místo. Přesouvá se do Litvínova a já obdivuji, jak složitou a těžkou situaci, ve které se nachází, zvládá. Mám absolutní pochopení, že se takto rozhodl,“ uvedl sportovní ředitel Jan Pazdera.

Ten zároveň dodal: „Přál bych si, aby v dobrém zasáhla vyšší moc, zase bylo vše v pořádku a on se mohl ke Kanonýrům vrátit. Budeme mu dlouhodobě držet místo a čekat na něj. Teď je samozřejmě nejdůležitější, aby to Michal a jeho rodina zvládli. Ta situace je tak závažná, že si žádala okamžité a rychlé řešení, a tak se Michal s mnohými ani nestačil rozloučit. Cítím, že pokud to bude jen trochu možné, rád by to dodatečně udělal.“

Skuhrovec se ještě jako kouč představil na Prague Games, byť věděl, že to je jeho derniéra. Kanonýři mu za dva roky působení silně přirostli k srdci a on patřil k tahounům A-týmu i oblíbeným trenérům v přípravce.

„Když jsem na Kladno přicházel, tak jsem si v tu chvíli ani neuvědomoval, jak moc velký příběh zde napíšu a co pro mě tato organizace bude znamenat. S nadšením jsem zde pozoroval první florbalové kroky hráčů přípravky a jejich velké nadšení pro florbal. Navždy si budu pamatovat velký progres našich dorostenek. Zejména jejich přístup, který vedl k dosažení nastavených cílů. Honza mi změnil myšlení nejen po sportovní stránce, ale především po té osobní. Jeho zpětná vazba mne posouvala na jiný level myšlení nejen v přístupu k práci, ale zejména v uspořádání životních hodnot,“ říká Skuhrovec.

A tou největší je samozřejmě stát teď ve složité chvíli při svém otci. „Táta je můj velký osobní vzor, zvládl v životě spoustu těžkých zápasů. S rodinou mě celý život ve všem podporovali. Nyní však nastala doba, kdy mu to vše chci vrátit. Jeho podporu a to, že mi byl vždy nablízku. Jediné co jsem si s Kladnem bohužel nesplnil, byl cíl nás všech o postupu do superligy. Kluci tu ale mají vytvořené prostředí a výborné podmínky k tomu, aby se jednou superligovým týmem stali,“ přeje si Skuhrovec.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory

 2. pozvánka

  Na vernisáži výstavy legendárního Kubašty ve Slaném, došlo k nečekanému překvapení

 3. pozvánka

  Blíží se Kladenské dvorky, budou ve znamení Klíče

 4. zprávy

  Od začátku června budou strážníci Městské policie Kladno opět měřit rychlost

 5. video

  Kladenské Sletiště ožilo dětským smíchem

 6. pozvánka

  Kladenské trhy pokračují opět ve středu

 7. foto

  Náměstí Svobody se dočká rekonstrukce, investice bude 50 milionů

 8. zprávy

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném za zábavou, poučením nebo poznáním

 9. zprávy

  Kraj dlouhodobě podporuje pěstounskou péči, nově navázal spolupráci s projektem Euroklíč

 10. zprávy

  Kraj schválil další kotlíkové dotace, od června bude další výzva

 11. info z radnice

  Budova bývalého kina OKO by měla sloužit svému původnímu účelu

 12. video

  Patrik Kincl a Rytíři Kladno nechyběli u otevření Hakimova fitness centra

 13. zprávy

  Muž s odcizenými oděvy daleko neutekl

 14. zprávy

  Environmentální centrum Čabárna se dočká modernizace

 15. zprávy

  Kladenská veterán rallye obsadí v sobotu Sletiště

 16. zprávy

  V Kladně vyrostl nejvyšší mrakodrap Evropy

 17. info z radnice

  Kladno má v plánu postavit nový saunový svět

 18. zprávy

  Aranžéři a aranžérky ze školy SOU a SOŠ E. Beneše Kladno opravdu umí

 19. sport

  Kanonýři mají velkou posilu, ze Švédska se vrací juniorský mistr světa Bachmaier

 20. zprávy

  Slánské muzejní léto představí geniálního ilustrátora Vojtěcha Kubaštu