SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Kanonýr Skuhrovec z vážných rodinných důvodů končí v klubu

Středa, 14. července 2021 07:30

Michal Skuhrovec, dosavadní hráč A-týmu i šéftrenér kanonýrské přípravky a ženské složky, z vážných rodinných důvodů končí své působení v klubu. Z Kladna se stěhuje do rodného Litvínova, aby byl ve složitém období po boku svých blízkých, což vedení Kanonýrů plně respektuje a domluvilo se na rychlém přerušení platného kontraktu.

Michal Skuhrovec (Foto: Kanonýři Kladno)

„Michal byl jednou z klíčových postav klubu a hrál významnou roli v našich plánech při restartu činnosti po covidu. Stojí za zkvalitněním péče a rozšířením základny v dívčí složce Kanonýrů a především měl na starost práci s nejmenšími dětmi. Přivést je ke sportu a nadchnout je pro něj považuji za největší výzvu trenéra a on to zvládal perfektně. Když jsem ho v listopadu 2019 požádal, aby se z něj stal trenér mládežnických družstev, vůbec jsem netušil, jak velký potenciál v něm je. Za ty necelé dva roky se vypracoval na jednoho z našich nejlepších trenérů, protože je samostatný, pracovitý a má schopnost vnímat věci v souvislostech, které pomohly rozvoji klubu. Teď bohužel v jeho rodině nastala situace, po které musí Michal upozadit celý florbal, nejen v roli trenéra, ale i hráče. Logicky dává rodinu na první místo. Přesouvá se do Litvínova a já obdivuji, jak složitou a těžkou situaci, ve které se nachází, zvládá. Mám absolutní pochopení, že se takto rozhodl,“ uvedl sportovní ředitel Jan Pazdera.

Ten zároveň dodal: „Přál bych si, aby v dobrém zasáhla vyšší moc, zase bylo vše v pořádku a on se mohl ke Kanonýrům vrátit. Budeme mu dlouhodobě držet místo a čekat na něj. Teď je samozřejmě nejdůležitější, aby to Michal a jeho rodina zvládli. Ta situace je tak závažná, že si žádala okamžité a rychlé řešení, a tak se Michal s mnohými ani nestačil rozloučit. Cítím, že pokud to bude jen trochu možné, rád by to dodatečně udělal.“

Skuhrovec se ještě jako kouč představil na Prague Games, byť věděl, že to je jeho derniéra. Kanonýři mu za dva roky působení silně přirostli k srdci a on patřil k tahounům A-týmu i oblíbeným trenérům v přípravce.

„Když jsem na Kladno přicházel, tak jsem si v tu chvíli ani neuvědomoval, jak moc velký příběh zde napíšu a co pro mě tato organizace bude znamenat. S nadšením jsem zde pozoroval první florbalové kroky hráčů přípravky a jejich velké nadšení pro florbal. Navždy si budu pamatovat velký progres našich dorostenek. Zejména jejich přístup, který vedl k dosažení nastavených cílů. Honza mi změnil myšlení nejen po sportovní stránce, ale především po té osobní. Jeho zpětná vazba mne posouvala na jiný level myšlení nejen v přístupu k práci, ale zejména v uspořádání životních hodnot,“ říká Skuhrovec.

A tou největší je samozřejmě stát teď ve složité chvíli při svém otci. „Táta je můj velký osobní vzor, zvládl v životě spoustu těžkých zápasů. S rodinou mě celý život ve všem podporovali. Nyní však nastala doba, kdy mu to vše chci vrátit. Jeho podporu a to, že mi byl vždy nablízku. Jediné co jsem si s Kladnem bohužel nesplnil, byl cíl nás všech o postupu do superligy. Kluci tu ale mají vytvořené prostředí a výborné podmínky k tomu, aby se jednou superligovým týmem stali,“ přeje si Skuhrovec.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 2. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 3. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 4. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 5. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 6. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 7. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 8. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 9. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 10. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 11. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 12. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 13. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 14. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 15. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 16. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 17. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 18. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 19. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 20. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům