Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Po Kladně se projížděl řidič pod vlivem drog i alkoholu a navíc bez dokladů

Neděle, 11. července 2021 08:00

Kladenští policisté odhalili v pondělí večer nezodpovědného řidiče, který usedl za volant, přestože byl pod vlivem alkoholu a drog. Navíc vůbec nevlastní řidičské oprávnění. Muž byl za své prohřešky převezen do policejní cely a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ilustrační foto: KL

Kladenští policisté odhalili nebezpečného řidiče v pondělí krátce před dvaadvacátou hodinou v Arménské ulici. Zde si vyhlídli ke kontrole vozidlo Volkswagen Bora, za jehož volantem seděl devětatřicetiletý muž. Ten byl vyzván k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel i k podstoupení zkoušky na přítomnost alkoholu a návykových látek.

Jak test prokázal, řidič měl v dechu 1,31 promile alkoholu. To ale nebylo vše, pozitivní byl rovněž test na přítomnost drog. Muž navíc vůbec není majitelem řidičského oprávnění! Policisté ho proto vyzvali k odběru biologického materiálu v Oblastní nemocnici Kladno, čemuž se provinilec dobrovolně podrobil. Následně strážci zákona muže zadrželi a eskortovali ho do policejní cely.

„Policisté obvodního oddělení Kladno Kročehlavy tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí podezřelému muži maximální trest odnětí svobody ve výši až na 1 rok,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích,“ doplnila.

Autor: (fa)