Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

FOTO: Kladenští cyklisté uspěli v Českém poháru

Pátek, 9. července 2021 07:20

Cyklistický oddíl Velo Akademie Kladno se letos začal poprvé systematicky zúčastňovat Českého poháru horských kol Izomat MTB Cup 2021 a hned se v některých kategoriích prosadil do předních míst. V jednom případě se dokonce probojoval až na podium.

Kladenští cyklisté úspěšní v Českém poháru (Foto: Velo Akademie Kladno)

Jindra Kohout dojel v prvním závodě v Bedřichově pátý a na Zadově dokonce druhý, přičemž až do poloviny posledního kola bojoval vyrovnaně s pozdějším vítězem o post nejvyšší. Obrovský posun zaznamenal Jáchym Zazvonil, který dojel na Zadově 14., a vynikajícími úspěchy jsou i umístění Kamily Rusňákové (11.) a její setry Lucie (16.) v téměř padesátičlenném startovním poli. Další jezdci se vešli ve svých kategoriích do první dvacítky.

Úzká skupina závodníků se připravuje na premiérové silniční Mistrovství České republiky, které se uskuteční v časovce jednotlivců a v závodě s hromadným startem na konci tohoto týdne na Roudnicku.

„Z výsledků máme samozřejmě velkou radost a ambiciózním závodníkům věnujeme maximální péči a podporu, ale byli bychom neradi, aby Velo Akademie byla vnímána jen jako závodní tým,“ říká jeden z trenérů Robert Fritsch a dodává: „Je to špička ledovce. Závodní skupina je poměrně úzká a my čekáme, až nám do ní začnou dorůstat i mladší, ale běžně v týdnu evidujeme na trénincích přes 70 dětí nejrůznějšího věku a nejrůznějších dovedností, z nichž závodí jen hrstka. Někteří z nich společná setkání pojímají spíš jako projížďku a jakýsi cyklokroužek a my se tomu rozhodně nebráníme. Budeme rádi, když se po prázdninách objeví noví zájemci o cyklistiku.“

Velo Akademie pořádá o prázdninách dva příměstské cyklotábory a jeden pobytový. Dál budou dvakrát týdně fungovat pravidelné tréninky a 4. září se na Sletišti koná již čtvrtý ročník FM Cyklocupu – dětských závodů pro širokou veřejnost pro děti od nula do dvanácti let.


Autor: Martin Raufer