Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ze 40. ročníku Final Four přivezli kladenští Miners zlato

Čtvrtek, 8. července 2021 07:20

Již 40. ročník prestižního mezinárodního turnaje Pražský baseballový týden letos nabídl srovnání nejen špičkových dospělých baseballistů, ale poprvé i srovnání jejich nejmladších kolegů, budoucích baseballových nadějí. Někteří z nich se tam můžou za osm deset let ukázat v národním dresu.

Ze 40. ročníku Final Four přivezli kladenští Miners zlato (Foto: Miners Kladno)

Za ideálního baseballového počasí vyrazili Miners do krásného areálu pražských Eagles, kde měli změřit síly na turnaji Final Four U8 s celky Eagles Praha, SaBaT Praha a Tempo Praha.

V úvodním utkání proti SaBaTu Miners trochu laborovali se sestavou. První dvě směny byl duel vyrovnaný. Po změnách v sestavě ale kladenské U8 zabrali v obraně, nepolevili v útoku a bylo z toho nakonec vítězství 24:14.

Následovalo utkání s Eagles. Soupeře se nezalekli a po další perfektní práci na pálce i v obraně brali druhé vítězství 21:8.

Po krátké pauze, klobáse, řízku a limče, šli kladenští s velkým respektem na Tempo Praha. To stejně jako oni mělo v té době dvě výhry. Ale malí Horníci se ničeho nezalekli a plnou parou Tempo přejeli. Opět dominovala kvalitní hra na pálce, ale hlavně jistota a přesnost v obraně. Skóre 20:7 odpovídalo předvedené hře a Miners se mohli těšit na finále.

Že by finále mohlo dopadnout ve prospěch Kladna, předznamenal vítězný los. Z Miners se stali domácí hráči a začínali v poli. Vítězná euforie je však rychle přešla. Tempo se do Miners zakouslo a dlouhé, tvrdé odpaly daly tušit, že vítězství nebude zadarmo. Stejně tak se pomalu rozjížděl i útok. Tempáci oproti prvnímu utkání prostřídali obranu a ta hrála skvěle. Miners však nepolevili, zlepšili práci v obraně a dál bušili soustředěně do balónů. Výsledkem bylo jejich vítězství 13:4, krásná zlatí medaile a ještě krásnější pohár.

Za celý turnaj nutno vyzdvihnout perfektní práci na pálce celého týmu. V obraně se dá vždy co zlepšovat, ale i ta hrála celkem spolehlivě a zahrála i krásné rozehry. Miners U8 tak posbírali další cenné zkušenosti, a to je to nejdůležitější.

Vítězná sestava: Fíla (P), Maty (C), Šíma (1B), Kája (2B), Domča (3B), Honzík (SS), Vítek (OF), Dan (OF), Matěj (OF), Kuba (OF).

Ze 40. ročníku Final Four přivezli kladenští Miners zlato (Foto: Miners Kladno)

Autor: Martin Draxler