Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na Kladensku se ztratila další dvě jízdní kola

Neděle, 4. července 2021 08:30

Kladenští a unhošťští policisté museli v uplynulých dnech prošetřovat dvě krádeže jízdních kol. První z nich zmizelo z garáže rodinného domu v Pleteném Újezdu, druhé pak bylo odcizeno ve sklepní kóji v bytovém domě v Kladně.

Ilustrační foto: KL

První případ krádeže kola prošetřovali unhošťští policisté v Partyzánské ulici v Pleteném Újezdu. Zloděj zde překonal oplocení rodinného domu, bez užití násilí vnikl do garáže a odtud odcizil pánské horské jízdní kolo značky GT Avalanche Sport s výrobním číslem AJ30913228, které bylo opatřeno odpruženou přední vidlicí čísla VC180710. Ke krádeži muselo dojít mezi 23. a 27. červnem a majiteli byla způsobena škoda ve výší 14 tisíc korun.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené garáže v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Unhošť nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 543. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Druhé jízdní kolo pak zmizelo ze sklepní kóje v ulici Ústecká v Kladně. Bicykl značky Rockrider zmizel o víkendu mezi 25. a 28. červnem. Pachatel, který se dostal do kójí za použití násilí, způsobil svým jednáním škodu ve výši 2 100 korun, samotné kolo pak mělo hodnotu dalších 6 500 korun.

„Oba skutky jsou prošetřovány jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková, která i v tomto případě prosí případné svědky o informace.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečené vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.

Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.

V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.

Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže nebo uzamykatelné okenice.

Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Autor: (fa)