Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Bunkr v Drnově se o víkendu opět otevře veřejnosti

Čtvrtek, 1. července 2021 07:00

Bunkr Drnov, ve kterém se nachází Muzeum protivzdušné obrany, se po deseti měsících opět otevře veřejnosti. Po přestávce způsobené koronavirem přivítá vojenské opevnění první návštěvníky už tento víkend od 12:00 do 16:30. Novinkou je panelová výstava zapůjčená z Vojenského historického ústavu Praha, která je věnována letectví.

Bunkr v Drnově se o víkendu opět otevře veřejnosti (Foto: Jitka Krňanská)

Objekt rozkládající se na ploše neuvěřitelných 5500 metrů čtverečních byl kdysi velitelským stanovištěm protivzdušné obrany Prahy. Vždy fungoval pouze jako pracoviště a od roku 1985 zde byla držena trvalá pohotovost. Trvale jej obývalo 170 vojáků a důstojníků a to až do roku 2003.

Za posledních jedenáct let dokázal spolek Bunkr Drnov kdysi chátrajícímu areálu vdechnout nový život a zaplnit ho unikátními exponáty vojenské protiletadlové techniky. Co bylo kdysi přísně tajné, mohou dnes návštěvníci prozkoumat během přibližně hodinové prohlídky.

K bunkru se i díky novému dopravnímu značení snadno dostanete autem, které můžete odstavit na hlídaném parkovišti. Zajímavá je ale také přibližně tříkilometrová procházka po upravené stezce vedoucí od vlakové stanice ve Zvoleněvsi.

Autor: (red)