Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na Stadionu Františka Kloze mají novou podzemní závlahu

Pondělí, 28. června 2021 07:40

Fotbalisté SK Kladno se dočkali na svém domovském stánku nového systému podzemní závlahy, který nechalo zhotovit město Kladno a společnost Sportovní areály města Kladna. Projekt, který vyšel na necelý milion a půl, by měl být plně uveden do provozu 9. července a měl by zajistit místním hráčům trávník té nejvyšší kvality.

Foto: SK Kladno

Instalace podzemní závlahy na Stadionu Františka Kloze v těchto dnech finišuje a největší část práce už je hotová. Definitivní spuštění zalévání by mělo proběhnout 9. července. „Slibovali jsme to klubu dva roky. Bavili jsme se o tom ještě předtím, než město stadion odkoupilo. Máme radost, že se to konečně povedlo, a věříme, že trávník bude na nejvyšší úrovni,“ uvedl jednatel společnosti SAMK Jiří Chvojka.

Závlaha bude fungovat automaticky a napojena bude na nedalekou studnu, ve které je dostatek vody. Do nádrže se muselo pořídit nové čerpadlo, protože stávající už na novou funkci nestačilo. Díky novému systému závlahy se ale hráči můžou těšit na prvotřídní kvalitu trávníku.

Z okolí hřiště naopak zmizely sloupy s osvětlením. „Světla jsme museli sundat kvůli zprávě statika. Konstrukce není v dobrém stavu a dokud ji nezpevníme, tak tam nesmí být, aby to náhodou nespadlo,“ prozradil Chvojka. Osvětlení však aktuálně není hlavním zájmem společnosti SAMK. „Pro divizi se světly nebudeme zabývat. Vedení klubu ale přislíbilo, že udělá všechno pro to, abychom postoupili do druhé ligy,“ uvedl Chvojka a nastínil hlavní nedostatky stadionu, se kterými se bude muset něco udělat: „Máme problémy se střechou na hlavní tribuně i s tribunou u zimního stadionu, která levituje. Budeme hledat finanční prostředky na příští rok na větší rekonstrukci fotbalového stadionu.“


Autor: (fa)