• Letní festival
  • SOU a SOŠ Kladno

Kladenští hokejbalisté padli i v Hradci Králové a sezona pro ně končí

Neděle, 27. června 2021 17:01

Hokejbalisté Kladna v Hradci Králové marně odvraceli vyřazení ze čtvrtfinále play off. Od 29. minuty ztráceli a nakonec zapsali porážku 1:3. Po vítězství v základní části tak vypadli ze čtvrtfinále v nejkratším možném termínu. „Pro mě osobně je to veliké zklamání. Rozhodl náš přístup,“ litoval bezprostředně po druhém utkání kladenský trenér Drahomír Kadlec.

„Mužstvo má podstatně větší potenciál, než ukázalo v téhle sérii. Každý si musí sám sáhnout do hlavy, co pro to obětoval. Klíčové utkání bylo v sobotu doma. Nemůžeme k play off přistoupit takhle lajdácky a začít honit výsledek v posledních třech minutách,“ vrátil se Kadlec v hodnocení k prvnímu duelu série. V něm Kladno doma ztrácelo o pět branek, v závěru předvedlo ohromné vzepětí a snížilo až na konečných 4:5.

„Zabrali jsme až v posledních třech minutách, kdy jsme začali hrát to, co umíme a co nás zdobilo celou dobu. Prvních čtyřicet minut jsme tam byli jako turisti. Řekli jsme si, že v Hradci do toho vstoupíme tak, jak jsme první zápas skončili. Hradec samozřejmě čekal, co my, a my museli jít do tlaku. Na jeden gól se ale vyhrát nedá,“ doplnil kladenský trenér.

Kladeňáci přitom na půdě soupeře nezačali špatně. Od úvodu měli tlak a v jednu chvíli šel míček v krátkém sledu třikrát těsně vedle odkryté klece. Domácí hrozili spíš z ojedinělých možností, svůj ofenzivní potenciál ale také několikrát ukázali. Dorážku do prázdné brány ale skvěle zachytil lapačkou brankář Vít Čapek.

Čekání na úvodní gól tak trvalo až do konce druhého dějství. Až ve 29. minutě neudržel Čapek střelu z pravé strany, míč mu vypadl za záda a Michal Hrubý ho pohotově dorazil do sítě. Kladno se posléze muselo hnát ještě více do útoku, s notnou dávkou smůly ale inkasovalo druhou branku. Ondřej Lux byl dobře postavený před brankou, kam se odrazil míček od zadního plexiskla, a bez větších problémů dorazil do odkryté sítě.

Rysi se nakonec dokázali střelecky prosadit až ve 38. minutě při hře čtyř hráčů na obou stranách. Jaroslav Procházka šel dobře do předbrankového prostoru a rychle doklepl střelu svého spoluhráče za skvěle chytajícího Zdeňka Biegla. V závěrečných minutách pak dostali hosté k vyrovnání ideální příležitost, když hráli dlouho v pěti proti třem, obětavá hradecká defenziva ovšem obstála. Na konci pak Kladno vyzkoušelo hru bez brankáře, ale v posledních vteřinách bylo potrestáno. Jan Bacovský v klidu pečetil postup svého týmu.

Kladno tak po výhře v základní části vypadlo z vyřazovacích bojů nejrychlejším možným způsobem. Proti rysům hrála v posledním utkání sezony i notná dávka smůly, kvůli které museli Kladeňáci dohrávat se ztenčenou sestavou. Zápas kvůli zranění nedohráli Jiří Hrabar ani Ondřej Pražák. „To je hokejbal a play off, to k tomu patří,“ zakončil Kadlec.

HBC Hradec Králové 1988 – HBC Kladno 3:1

Branky: 29. Hrubý (Šimůnek, Malý), 35. Lux (Bacovský), 45. Bacovský (Lux) – 38. Procházka (Schnaubelt).

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Brykner) – Fanderlík, Hrabica, Šimek, Škoda, Švanda, Zeman – Bacovský, Březina, Černý, Hrubý, Krejčík, Lux (A), Malý, Šimůnek (A), Svoboda (C), Jiřík, Fiedler, Novák, Tesař.

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko