Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Hokejbalisté Kladna mocně dotahovali, porážku na úvod play off ale neodvrátili

Sobota, 26. června 2021 14:56

Kladenští hokejbalisté vstoupili do vyřazovacích bojů velmi špatně. Ve 40. minutě prohrávali s Hradcem Králové už 0:5, předvedli ale obrovskou bojovnost a v závěrečných minutách zápas zdramatizovali až na konečných 4:5. První výhru i tak bere soupeř a Kladno už nesmí zaváhat. Čtvrtfinále se letos hraje pouze na dvě vítězná utkání.

Hokejbalisté Kladna mocně dotahovali, porážku na úvod play off ale neodvrátili (Ilustrační foto: KL)

Kladno vstupovalo do čtvrtfinálové série jako jasný favorit. Vyhrálo základní část a šlo na nejhůře postavený celek, který se do vyřazovací fáze prokousal. První zápas ale vyšel daleko lépe Královehradeckým!

Ti otevřeli skóre v poslední minutě první části, když se prosadil Pavel Malý. V úvodu druhého dějství využil přesilovou hru Ondřej Lux a domácí Kladno naopak početní výhodu zahodilo. Ještě v prostřední části přidal třetí zásah Hradce Králové Jakub Svoboda a s rysy to začalo vypadat špatně. Mělo být ale ještě hůř! Další navýšení totiž obstaral Ondřej Březina a po jeho druhém zásahu z 40. minuty to bylo už 0:5!

Jenže Kladeňáci neskládají zbraně za žádného stavu. Na konci 42. minuty prolomil střelecké trápení Michal Dědič a už o 27 sekund později přidal další gól Jan Eitler. Vzápětí se navíc trefil opět Dědič a v čase 44:16 zamířil přesně Jan Prokop! Ve zbylých 44 vteřinách se hráči Kladna snažili rozdíl definitivně smazat, na pátou branku už ale nedosáhli.

První zápas tak berou Královehradečtí, kteří se posouvají pouhý krok od postupu do semifinále! Druhý duel čtvrtfinálové série odehrají rysi na půdě soupeře už v neděli od 14 hodin. Pokud chtějí odvrátit konec sezony, budou muset vyhrát!

HBC Kladno – HBC Hradec Králové 1988 4:5

Branky: 42. Dědič (Kohout), 43. Eitler (Schnaubelt), 44. Dědič (Pražák), 45. Prokop (Barnošák, Procházka) – 15. Malý (Březina), 22. Lux (Březina, Fanderlík), 27. Svoboda (Březina), 38. Březina (Lux), 40. Březina (Svoboda).

HBC Kladno: Čapek (Pulec) – Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Pliml (C), Soukup (A) – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šrámek, J. Teinitzer

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Vaněk) – Fanderlík, Hrabica, Šimek, Škoda, Švanda, Zeman – Bacovský, Březina, Černý, Hrubý, Krejčík, Lux (A), Malý, Šimůnek (A), Svoboda (C).

Autor: (fa)