Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V poháru čeká Kanonýry Tatran a Liberec

Pátek, 25. června 2021 07:10

Od neděle znají Kanonýři jízdní řád celostátních soutěží. A-tým tak ví, že sezonu, ve které se snad konečně dočká šance bojovat o postup, začne v sobotu 11. září domácím zápasem proti Jaroměři. V Poháru Českého florbalu ho pak čekají atraktivní střety se superligovým Tatranem a Libercem. Protivníky pro první kola svých soutěží poznali také junioři a dorostenci.

Ilustrační foto: KL

1. liga

Všech 14 účastníků zůstává stejných jako v předchozí nedohrané sezoně. Soutěž startuje 4. září, avšak Kanonýři do ligy vstoupí o týden později domácím duelem proti Sokolu Jaroměř. Úvodní kolo proti Chomutovu si totiž už s předstihem přesunuli na pátek 15. října, kdy mají v plánu, a snad to koronavirová situace dovolí, zopakovat předloňský úspěšný „school game.“ Se stejným soupeřem se utkají ještě 12. února, kdy vyvrcholí základní část. Následně si prvních šest celků zajistí přímý postup do čtvrtfinále, týmy na 7. až 10. místě čeká předkolo. Play off (hraje se na tři vítězství) končí nejpozději 6. dubna, přičemž vítěz postoupí přímo do superligy, poraženého finalistu čeká baráž proti předposlednímu celku nejvyšší soutěže.

Pohár Českého florbalu

V posledních dvou sezonách dokázali Kanonýři vždy, i na úkor superligových celků, postoupit ze základní skupiny. Tentokrát v ní ze superligistů potkají Liberec a Tatran Střešovice, které doplňuje ještě prvoligový Chomutov. Soutěž začíná v týdnu od 10. srpna a oba superligové celky přivítají Kanonýři doma, v Chomutově pak skupinu koncem srpna uzavřou.

Celostátní soutěž juniorů

Kvalifikační část, která se odehraje během září a počátku října, rozdělí týmy pro další průběh sezony. Z osmi čtyřčlenných skupin postupuje vítěz přímo do KB ligy juniorů, osm mužstev z druhých míst má ještě „druhou“ šanci a v dvouzápasové sérii je čeká boj o zbývající čtyři volná místa. Soupeři kanonýrské juniorky v kvalifikaci budou Vinohrady, Ústí a Karlovy Vary. Sezona jim startuje domácím duelem s Vinohrady 11. září.

1. liga dorostenců – skupina A

Družstva jsou rozdělena do čtyř skupin. Ve skupině A hraje 13 družstev včetně Kanonýrů. Týmy jsou rozděleny do dvou košů po pěti družstvech a jednoho koše, v němž jsou tři mužstva. Kanonýry postupně na dvou úvodních turnajích čeká Litvínov, Karlovy Vary, Teplice a Děčín (začíná se 11. či 12. září v Litvínově). Po odehrání košového kola dojde k přeřazení družstev v koších tak, že se vždy dvě nejhorší družstva v daném koši přesunou o koš níže a dvě nejlepší družstva v daném koši se přesunou výše. Celkem se hraje šest košových kol.

Zdroj: Kanonýři Kladno