Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V sobotu se běžel 9. ročník Běhu míru Kladno-Lidice

Úterý, 22. června 2021 07:40

V sobotu 19. června v 10:00 se sešli členové Československé obce legionářské Kladno, aby se zúčastnili 9. ročníku Běhu míru Kladno-Lidice. Akci připravila Krajská rada seniorů Středočeského kraje, která také zveřejnila výzvu s názvem pět tisíc kroků pro zdraví.

V sobotu se běžel 9. ročník Běhu míru Kladno-Lidice (Foto: Eva Armeanová a Stanislav Pítr)

Pět tisíc kroků představuje zhruba vzdálenost čtyř kilometrů. Délka pochodu pro Lidice byla tedy přizpůsobena této iniciativě. Covidová omezení neumožňovala setkávání ani sportovní aktivity, a tak tato aktivita byla, dá se říci, i netradičním bojem proti covidu.

Přestože teploměr ukazoval místy 38 stupňů, přišlo na 80 zájemců, kteří si připomněli lidickou tragédii a takto uctili památku lidických obětí. Tak jako v loňském roce, zapojili se i kladenští legionáři, kterých na start do Hřebče dorazilo 16. Všichni obdrželi startovací čísla a placku s nápisem pět tisíc kroků pro zdraví a také přispěli na dobrovolné startovné, které je věnováno ve prospěch zařízení pro postižené děti Korálek.

Do cíle dorazili všichni, včetně nejstarší pětaosmdesátileté členky Marie Kabešové. Přiběhl i Miloslav Vajs, předseda Krajské rady seniorů Středočeského kraje. Po malém občerstvení se všichni odebrali k sousoší lidických dětí. Miloslav Vajs poděkoval všem za účast a pozval všechny přítomné na další, již 10. ročník tohoto Běhu míru. Na závěr byly položeny kytice.

Účastníci Běhu míru dodržovali všechny zdravotní předpisy, doprovázela je sanita a na bezpečnost dohlížela policie.


Autor: Eva Armeanová