Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté obohatili program na Dětském dnu v MŠ Růžové pole

Pondělí, 21. června 2021 07:00

Kladenští policisté ve spolupráci s kolegy ze skupiny kynologie a jejich čtyřnohými pomocníky zpestřili dětem Mateřské školy v Kladně na Růžovém poli dopolední program v rámci místního Dětského dne.

Kladenští policisté obohatili program na Dětském dnu v MŠ Růžové pole (Foto: PČR)

Policisté dětem předvedli policejní stan, ve kterém mohly zhlédnout jejich výstroj a výzbroj, jako jsou například služební pouta, vysílačky, obušky nebo zastavovací terčíky včetně reflexní vesty. Policisté si s dětmi připomněli základní informace k dopravní výchově a zopakovali bezpečné přecházení, jak se mají chovat jako chodci, cyklisté nebo spolujezdci.

„Ukázali jsme dětem výzbroj pořádkové jednotky a ty měly možnost vyzkoušet si ochrannou helmu, protiúderovou vestu nebo obušek s příčnou rukojetí. Umožněna byla i prohlídka policejního vozidla s technickým vybavením, které využívají v rámci služby kriminalisté,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Velkou odměnou pro všechny na jejich Dětském dnu byl výcvik služebních psů. Policisté ze skupiny kynologie s policejními psy předvedli ukázku výcviku poslušnosti a simulované situace při vypátrání ztraceného předmětu nebo dopadení hledané osoby. Děti s velkým nadšením sledovaly připravený policejní program a zapojovaly se do diskuze svými dotazy a příběhy.


Autor: (red)