Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V kladenských lesích probíhají těžby napadených dřevin

Čtvrtek, 17. června 2021 07:30

V lesích ve vlastnictví Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze, kde hospodaří Benediktinská hospodářská správa Břevnov s.r.o., se v důsledku probíhající kůrovcové kalamity nachází velké množství porostů napadených lýkožroutem smrkovým. Z tohoto důvodu budou v následujících měsících probíhat v kladenských lesích intenzivní těžby.

V kladenských lesích probíhají těžby napadených dřevin (Ilustrační foto: KL)

Nahodilé těžby ve výrazném množství jsou v následujících týdnech plánovány v katastrálním území Kladno a Rozdělov. V této souvislosti Magistrát města Kladna upozorňuje všechny návštěvníky lesů na zákaz vstupovat do porostů, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví.

Magistrát tak apeluje na všechny návštěvníky lesa, aby nevstupovali do míst, kde se kácí stromy, pojíždí lesní traktor nebo jiná lesní technika nebo dochází k nakládání dříví na nákladní auta. Dále je také důležité upozornit na to, aby především děti nešplhaly na naskládané klády. Takto dočasně uskladněné dříví nebývá nijak dál zajištěno, může dojít k uvolnění klád a vzniku úrazu s těžkými následky.

Zdroj: Město Kladno