Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští asistenti prevence kriminality jsou přínosem pro občany

Čtvrtek, 17. června 2021 07:40

Asistenti prevence kriminality se při své práci v ulicích města potkávají jak s lidmi, kteří si potřebují pouze popovídat nebo poradit s cestou, tak s lidmi, kteří narušují veřejný pořádek a občanské soužití.

Kladenští asistenti prevence kriminality jsou přínosem pro občany (Foto: MP Kladno)

V pondělí odpoledne si procházející hlídka asistentů všimla, jak na lavičce na náměstí Svobody leží muž. Asistenti se ho snažili vzbudit a zjistit, zda nemá nějaký zdravotní problém. Jak se ukázalo, pětatřicetiletý muž byl pod vlivem alkoholu a na sluníčku usnul. Asistenti ho vyzvali, aby z lavičky sundal nohy. Muž se zvedl a poodešel o kus dále a opět ulehl na jinou lavičku a své nohy i se špinavými botami opět uložil na sedadlo lavičky. Když byl asistenty opět upozorněn, že znečišťuje veřejně prospěšné zařízení, začal všechny kolem sebe častovat sprostými nadávkami. To už byla na místě i hlídka strážníků, kteří muže vyzvali k prokázání totožnosti. Protože nebyl schopný svou totožnost strážníkům prokázat a snažil se je fyzicky napadnout, hlídka muže za pomoci donucovacích prostředků převezla ke zjištění totožnosti na služebnu Policie České republiky. Protože své chování nezměnil ani na služebně, policisté si ho tam nechali k dalšímu šetření.

Ve středu ráno hlídka asistentů procházela přes Sítenský most a viděla staršího muže, který upadl a způsobil si zranění v obličeji. Kolemjdoucí asistentům sdělili, že již volali záchrannou službu. Protože sanitka nepřijížděla, volal jeden z asistentů znovu a zjistil, že nikdo záchrannou službu nevolal. Do příjezdu lékaře asistenti zůstali u zraněného seniora a po příjezdu sanitky mu pomohli nastoupit. Muž byl převezen k lékařskému ošetření do kladenské nemocnice.

Autor: Alena Purkytová