Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté odhalili dalšího zfetovaného řidiče bez papírů

Středa, 16. června 2021 07:40

Nikdy nechodil do autoškoly, přesto se posílil drogou, usedl za volant a vydal se vstříc novým dobrodružstvím. Čtyřiadvacetiletému řidiči za to nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Kladenští policisté odhalili dalšího zfetovaného řidiče bez papírů (Ilustrační foto: KL)

Kladenští policisté v minulém týdnu prováděli silniční kontrolu v Rakovnické ulici v Rozdělově. V té zastavili Škodu Octavii, kterou řídil čtyřiadvacetiletý šofér z okresu Rakovník. Muži zákona ho vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce včetně testu na přítomnost návykových látek.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a byl si plně vědom, že má platný zákaz řízení motorových vozidel. Dále bylo zjištěno, že dechová zkouška je negativní, ale test na přítomnost návykových látek byl s pozitivním výsledkem. Následně se podezřelý řidič dobrovolně podrobil odběru biologického materiálu v Oblastní nemocnici Kladno,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Kladenští policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykových látek. Za toto protiprávní jednání hrozí pachateli maximální trest odnětí svobody ve výši dvou let.

„Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Tito řidiči jsou nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích,“ dodala mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (red)