Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Opilý cyklista nadýchal před kladenskými policisty přes čtyři promile

Úterý, 15. června 2021 07:30

Kuriózní přestupek v dopravě řešili minulou neděli kladenští policisté, když spatřili muže na jízdním kole, který nebyl schopen bezpečné jízdy. Když ho zastavili a dali mu dýchnout, nevěřili vlastním očím. Displej přístroje ukázal hodnoty přes čtyři promile alkoholu v dechu.

Opilý cyklista nadýchal před kladenskými policisty přes čtyři promile (Ilustrační foto: KL)

Na mol opilého cyklistu potkali kladenští policisté v neděli 13. června po třetí hodině odpolední ve Vrapické. Když viděli, jak při jízdě na bicyklu značně kličkuje a nedaří se mu držet rovnováha, rozhodli se ho zkontrolovat.

„Policisté muže zastavili předepsaným způsobem a požádali ho o prokázání totožnosti. Bylo zjištěno, že se jedná o cizince, který trvale žije na území České republiky. Dále byl kontrolovaný vyzván k provedení dechové zkoušky, čemuž vyhověl. Displej přístroje ukázal hodnoty 4,01 a 4,05 promile alkoholu v dechu. Muž navíc policistům doznal, že před jízdou požil nezjištěné množství vodky a vína. Odběr biologického materiálu hříšník odmítl,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté opilému cyklistovi zakázali další jízdu a sepsali s ním oznámení o přestupku. Jízdní kolo si za přítomnosti hlídky převzal kamarád podezřelého muže.

„O tom, že alkohol nepatří za volant, všichni řidiči moc dobře vědí, ale přesto to někteří nerespektují. Stejný problém je i u cyklistů. I oni jsou účastníky provozu a i pro ně platí nulová tolerance alkoholu za řídítky. Podle Besipu způsobí 30 procent všech nehod cyklistů ti, kteří jeli pod vlivem alkoholu. A to i přes to, že opilému cyklistovi hrozí při kontrole desetitisícové pokuty. Pokud opilý za řídítky způsobí nehodu se zraněním dalšího účastníka, může skončit i ve vězení,“ vysvětlila mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (red)