Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští policisté dopadli zloděje kola ještě v den krádeže

Pondělí, 14. června 2021 07:40

Pouhých osm minut stačilo zloději na to, aby před obchodním domem v Kladně uloupil odstavené elektrokolo. Ze svého lupu se ale dlouho neradoval. Ještě téhož dne ho totiž policisté dopadli a umístili do cely.

Kladenští policisté dopadli zloděje kola ještě v den krádeže (Ilustrační foto: KL)

Minulé úterý přijali kladenští policisté od pětasedmdesátiletého muže hlášení o krádeži elektrokola. Poškozený muž si krátce po patnácté hodině zajel do obchodního domu v ulici Petra Bezruče a svůj dopravní prostředek odstavil před vchodem. Zelenočerné elektrokolo se ale zjevně zalíbilo zloději, který jej stihl během pouhých osmi minut zcizit. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 7 tisíc korun.

Policisté tedy okamžitě zahájili vyšetřování, které rychle přineslo výsledek. „Na základě operativního policejního šetření se policistům obvodního oddělení Kladno podařilo pachatele této trestné činnosti téhož dne dopadnout. Po provedení procesních úkonů byl osmnáctiletý muž z Kladna umístěn do policejní cely,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté nyní případ dále prošetřují a muž je za své protiprávní jednání podezřelý z trestného činu krádeže. Tento pachatel se navíc obdobné majetkové trestné činnosti v posledních měsících dopustil opakovaně.

Autor: (fa)