Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Předškoláky v mateřské škole navštívily kladenské policistky

Pondělí, 14. června 2021 07:10

Kladenské policistky z oddělení tisku a prevence připravily pro předškoláky ze dvou tříd mateřské školy ve Studentské ulici speciální besedu. Dětem představily základní informace o dopravní výchově i to, jak fungují tísňové linky, a na závěr své malé posluchače obdarovaly omalovánkami s preventivní a dopravní tematikou.

Předškoláky v mateřské škole navštívily kladenské policistky (Foto: PČR)

Úvodní část besedy byla věnována základům dopravní výchovy. Děti si od policistek vyslechly, jak mají správně přecházet silnici a jak se bezpečně pohybovat poblíž pozemních komunikací. Zaznělo rovněž to, jak se mají děti chovat coby cyklisté na silnicích v doprovodu dospělé osoby nebo jaká je povinná výbava jízdního kola. Policistky upozornily děti také na správné chování ve vozidlech, kde jako spolujezdci nesmějí rušit řidiče, který se musí plně věnovat jízdě. V rámci dopravní besedy si předškoláci zopakovali také dopravní značky.

Na závěr policistky s dětmi probraly telefonní čísla na tísňové linky 158, 150 a 155 a také to, jak se mají zachovat v situacích, kdy je osloví cizí osoba. „V průběhu besedy se malí žáci zapojovali do diskuze svými příběhy a dotazy. Beseda se dětem líbila a byla i velmi kladně hodnocena přítomnou paní ředitelkou a učitelkami,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Děti byly za svoji aktivitu na závěr odměněny omalovánkami s preventivní a dopravní tematikou.

Předškoláky v mateřské škole navštívily kladenské policistky (Foto: PČR)

Autor: (fa)