Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští hokejbalisté poprvé v sezoně padli, Letohradu ale sebrali aspoň bod

Neděle, 13. června 2021 08:00

Rysi zaspali první porážku sezony na půdě Letohradu. Kladeňáci dlouho ztráceli o dvě branky, ve třetím dějství ale dokázali vývoj otočit a šli do trháku! Domácí ale ještě před sirénou vyrovnali a utkání muselo dospět až do samostatných střílení. V nich Kladno padlo, a do tabulky tedy zapsalo jen jediný bod.

Kladenští hokejbalisté poprvé v sezoně padli, Letohradu ale sebrali aspoň bod (Foto: KL)

Kladno mohlo v úvodu zápasu jít do trháku z přesilové hry, využít ji ale nedokázalo. V osmé minutě tak poslal domácí do vedení Filip Faltus. Ve druhé části se oběma týmům dál nedařily početní výhody, za vyrovnaného stavu hráčů na ploše ale dokázal navýšit vedení Letohradu Filip Štefka. Zásadní komplikací pro rysy pak bylo v 27. minutě vyloučení brankáře Víta Čapka do konce utkání. Kladenský gólman vyfasoval vyšší trest za faul kolenem a mezi tři tyče musel Jan Jirotka.

A ve třetí části se po ubránění dlouhého oslabení začalo střelecky prosazovat i Kladno! Rozdíl nejprve snížil Jaroslav Procházka a vyrovnání nakonec obstaral František Pliml. Vzápětí si navíc rysi konečně pomohli i přesilovkou a David Šrámek je poprvé v utkání poslal do vedení! Jenže neukáznění byli i hosté a svojí druhou trefou v zápase srovnal Filip Štefka.

Utkání tak muselo dojít do prodloužení, které překvapivě rozhodnutí nepřineslo! Kladenští měli k dispozici hned dvě trestná střílení, Letohradští zase dvě přesilové hry. Kralovali ovšem brankáři! Konečné slovo tak padlo až v samostatných stříleních, ve kterých byli úspěšnější domácí. Rozhodující trefu obstaral Vojtěch Bogdány.

Kladeňáci tak poprvé v sezoně prohráli a s 27 body jsou v tabulce o bod druzí za pražským Kert Parkem, který vyhrál v Karviné 4:3 v prodloužení. Už příští pátek si to oba celky rozdají o prvenství v tabulce v kladenské aréně!

SK Hokejbal Letohrad – HBC Kladno 4:3ss

Branky: 8. Faltus (Levý), 25. Štefka (Levý, Faltus), 44. Štefka (Halbrštát, Rozlílek), rozh. náj. Bogdány – 34. Procházka (Barnošák, Schnaubelt), 38. Pliml (Barnošák, Procházka), 43. Šrámek (Schnaubelt).

SK Hokejbal Letohrad: Šimara – Adamec, Anýž (A), Friml, Macháček, Věchet (C), Vychytil – Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, D. Halbrštát (A), Hubálek, Levý, Rozlílek, Štefka, Tomeš.

HBC Kladno: Čapek (27. Jirotka) – Dědič (A), Kamenář, Kudela, Plimk (C), Soukup (A), M. Teinitzer – Barnošák, Kohout, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šrámek, J. Teinitzer, Zdrůbecký.

Autor: (fa)