ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně začala kontrola vyhrazených parkovacích míst

Pátek, 11. června 2021 07:00

Odbor dopravy Magistrátu města Kladna provádí v současné době kontrolu vyhrazených parkovacích míst pro zdravotně postižené na konkrétní poznávací značku vozu. Podle obecně závazné vyhlášky jsou držitelé ZTP nebo ZTP/TP osvobozeni od poplatku za vyhrazené parkovací stání v místě svého bydliště, bohužel však často neohlašují změny a ponechávají značky na místě i po odstěhování či pokud již držitel vozu nesplňuje podmínky pro poskytnutí takového parkovacího místa.

V Kladně začala kontrola vyhrazených parkovacích míst (Ilustrační foto: KL)

Rozhodnutí o přidělení vyhrazeného stání pro zdravotně postižené osoby je platné maximálně dva roky, poté musí každý žadatel opět prokázat, že využívá vyhrazené stání oprávněně.

„Aktuálně procházíme ulici po ulici a vyhrazená stání monitorujeme. První kontrolu jsme již ukončili na sídlišti Engerth. Dvě značky měly propadlé rozhodnutí, jedna byla umístěna dokonce načerno. Majitele vozů, kteří mají propadlé rozhodnutí, vyzveme, aby nám do 14 dnů doložili potřebné dokumenty, neoprávněně umístěné značky budeme okamžitě odstraňovat,“ uvedl vedoucí Odboru dopravy Tomáš Fujan.

Ten zároveň vyzývá všechny osoby, kteří využívají vyhrazená stání na SPZ pro zdravotně postižené osoby, aby v případě jakýchkoliv nesrovnalostí či nenahlášení změn psali na mail: odbor.dopravy@mestokladno.cz

Zdroj: Město Kladno