ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Poldovce by měl vzniknout areál zaměřený na lehké strojírenství

Středa, 9. června 2021 07:30

Do roku 2025 by měl v brownfieldu bývalé kladenské Poldi vzniknout areál zaměřený na lehké strojírenství, díky kterému vznikne ve městě více než dva tisíce pracovních míst. Aktuálně se řeší vliv stavby na životní prostředí.

V Poldovce by měl vzniknout areál zaměřený na lehké strojírenství (Ilustrační foto: KL)

Pokud vše půjde podle plánu, v bývalé Poldovce by měl začít vznikat nový areál už v příštím roce. Zabírat by měl zhruba 240 tisíc metrů čtverečních a sestávat by měl ze dvou výrobních hal, skladiště, administrativního zázemí a parkoviště. V okolí by pak měla být vysazena zeleň. Vybudování areálu v prostorách bývalé Poldi je vhodné díky dostupnosti napojení na potřebné sítě.

Počítá se také s výstavbou nové silnice, která povede areálem Poldi směrem k Dříni. Komunikace by se tam měla napojovat na silnici v lokalitě Boroviny, která pokračuje do Buštěhradu. Kladno už má na tento projekt vyhotovenou dokumentaci, stále se ale čeká na vyjádření úřadů a posléze bude nutné odkoupit potřebné pozemky.

S těmito plány souvisí také obnova čistírny odpadních vod v Dubí. Ta by posléze měla sloužit právě průmyslovým podnikům, ale měla by také umožnit další výstavbu. Podle dokumentace vlivu na životní prostředí by měla mít průmyslová zóna vlastní čističku, která odpadní vodu přečistí.

Autor: (fa)