ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Nový kruhový objezd u Buštěhradu je hotový a průjezdný

Pondělí, 7. června 2021 07:30

Problémová křižovatka se nacházela mezi sjezdem na D7, Stehelčevsí, Buštěhradem a Zájezdem. Úsek častých dopravních nehod vyřešila Krajská správa a údržba silnic vznikem nového kruhového objezdu. Podle původních plánů měly práce začít už loni na podzim, stavět se však začalo až letos 5. dubna. V sobotu 5. června byla křižovatka podle plánu uvedena do plného provozu.

Nový kruhový objezd u Buštěhradu je hotový a průjezdný (Foto: KL)

Místo se nachází nedaleko čerpací stanice. V problémové křižovatce docházelo často k dopravním nehodám. Bylo to v důsledku toho, že tam řidiči často nerespektovali dopravní značení. Někdy i nevědomky. Vybudováním nového kruhového objezdu na tomto místě by mělo šoféry těchto problémů zbavit.

Původně se hovořilo o tom, že výstavba začne loni na podzim. Začátek prací musel být však posunut na letošní duben například kvůli nájezdu a sjezdu na D7, kterých se úpravy týkaly také. Stavba začala 5. dubna a první motoristé se po plně funkční okružní křižovatce projeli již minulou sobotu.

Kruhový objezd je investicí Středočeského kraje. Stavba stála něco přes pět milionů korun a část nákladů pokryje dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.


Autor: (mv)