ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Sobota, 5. června 2021 15:21

Až v devátém utkání zkrácené sezony ztratili kladenští hokejbalisté první bod! Doma sehráli s Karvinou vyrovnanou bitvu, dvakrát smazali ztrátu a nakonec zvítězili 3:2 po prodloužení. V tabulce tak jsou bodově vyrovnaní s vedoucím Kert Parkem.

Kladenští hokejbalisté ztratili první bod v sezoně, Karvinou udolali v prodloužení (Foto: KL)

Kladno šlo do utkání s vědomím, že pokud zapíše tři body, půjde na první místo tabulky. Dosud vedoucí Kert Park Praha měl totiž odehráno o zápas více. Rysové se na něj ale dokázali jen dotáhnout!

Utkání, které vysílal kanál O2 TV Sport totiž odstartovali lépe hosté. V páté minutě využil volného prostoru na pravé straně Adam Pilch, který prostřelil brankáře Jirotku a poslal svůj tým do vedení. Kladeňáci odpověděli v jedenácté minutě zásluhou přesné dorážky Jaroslava Procházky a bylo vyrovnáno! Ještě před sirénou ale Karviná opět vedla. Jan Stromko dostal míček na levou stranu, kde byl úplně volný, a vrátil svému týmu náskok.

Ve druhé části tak logicky pokračovala kladenská snaha o smazání ztráty. Výbornou možnost měl Barnošák a dvakrát také Šrámek, defenziva hostí ale i díky obrovské obětavosti obstála a před závěrečnou částí bylo skóre dál 1:2.

Třetí třetinu pak nakrátko přerušila dešťová přeháňka, po ní ale následoval nápor domácích. V závěru si ještě vylepšili přesilovou hru odvoláním brankáře a 48 sekund před koncem se přece jen dočkali vyrovnání. Tomáš Kudela nevymýšlel nic složitého, nastřelil puk do zmatku před brankou a míček propadl až za záda hostujícího brankáře. Rozhodovat tak muselo prodloužení, ve kterém vystřelil rysům bonusový bod Milan Schnaubelt.

Kladno tak poprvé v sezoně bodově ztratilo, dál ovšem zůstává neporažené a v tabulce je druhé jen o skóre. Další zápas odehrají rysi příští sobotu na půdě Letohradu.

HBC Kladno – HbK Karviná 3:2pp

Branky: 11. Procházka (Dědič, Schnaubelt), 45. Kudela (Hrabar, Schnaubelt), 49. Schnaubelt (Pražák) – 5. Pilch (Stromko, J. Rosůlek), 14. Stromko (Fárský, Diviš).

HBC Kladno: Jirotka (Čapek) – Dědič, Hrabar, Kamenář, Kudela, Pliml, Soukup, M. Teinitzer – Barnošák, Eitler, Kohout, Kužel, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Šrámek, J. Teinitzer, Zdrůbecký.

HbK Karviná: Heczko (Solar) – Kalus, Kmenta, Pilch, Říman, Tóth, Zaremba – Diviš, Fárský, Kaluža, Pacas, Pala, Řebík, J. Rosůlek, L. Rosůlek, Stromko.

Autor: (fa)

1. zprávy

Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

2. zprávy

SOŠ a SOU Kladno náměstí Edvarda Beneše dostane peníze od kraje na praxe v zahraničí

3. zprávy

Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

4. krimi

U zřícené budovy v Kladně zasahovalo 10 jednotek hasičů, zachránili 24 osob

5. zprávy

Slánský tuplák dnes pokračuje, neděle od 10 do 13 hodin bude hlavně pro děti

6. krimi

Desátý ročník Seniorského víceboje zná své vítěze, opět ho pořádali strážníci v Kladně

7. zprávy

Plovoucí město mladých stavitelů z Kladna postoupilo do mezinárodního superfinále soutěže Modelium

8. zprávy

Jů a Hele pobaví děti v kladenském Kině Sokol, vstupenky už jsou v předprodeji

9. zprávy

Nový fitness program Les Mills v Royal Fitness přináší zábavu a výzvy

10. zprávy

Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

11. zprávy

Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek