Letiní festival KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
  • Letní festival

Sobota, 5. června 2021 15:21

Až v devátém utkání zkrácené sezony ztratili kladenští hokejbalisté první bod! Doma sehráli s Karvinou vyrovnanou bitvu, dvakrát smazali ztrátu a nakonec zvítězili 3:2 po prodloužení. V tabulce tak jsou bodově vyrovnaní s vedoucím Kert Parkem.

Kladenští hokejbalisté ztratili první bod v sezoně, Karvinou udolali v prodloužení (Foto: KL)

Kladno šlo do utkání s vědomím, že pokud zapíše tři body, půjde na první místo tabulky. Dosud vedoucí Kert Park Praha měl totiž odehráno o zápas více. Rysové se na něj ale dokázali jen dotáhnout!

Utkání, které vysílal kanál O2 TV Sport totiž odstartovali lépe hosté. V páté minutě využil volného prostoru na pravé straně Adam Pilch, který prostřelil brankáře Jirotku a poslal svůj tým do vedení. Kladeňáci odpověděli v jedenácté minutě zásluhou přesné dorážky Jaroslava Procházky a bylo vyrovnáno! Ještě před sirénou ale Karviná opět vedla. Jan Stromko dostal míček na levou stranu, kde byl úplně volný, a vrátil svému týmu náskok.

Ve druhé části tak logicky pokračovala kladenská snaha o smazání ztráty. Výbornou možnost měl Barnošák a dvakrát také Šrámek, defenziva hostí ale i díky obrovské obětavosti obstála a před závěrečnou částí bylo skóre dál 1:2.

Třetí třetinu pak nakrátko přerušila dešťová přeháňka, po ní ale následoval nápor domácích. V závěru si ještě vylepšili přesilovou hru odvoláním brankáře a 48 sekund před koncem se přece jen dočkali vyrovnání. Tomáš Kudela nevymýšlel nic složitého, nastřelil puk do zmatku před brankou a míček propadl až za záda hostujícího brankáře. Rozhodovat tak muselo prodloužení, ve kterém vystřelil rysům bonusový bod Milan Schnaubelt.

Kladno tak poprvé v sezoně bodově ztratilo, dál ovšem zůstává neporažené a v tabulce je druhé jen o skóre. Další zápas odehrají rysi příští sobotu na půdě Letohradu.

HBC Kladno – HbK Karviná 3:2pp

Branky: 11. Procházka (Dědič, Schnaubelt), 45. Kudela (Hrabar, Schnaubelt), 49. Schnaubelt (Pražák) – 5. Pilch (Stromko, J. Rosůlek), 14. Stromko (Fárský, Diviš).

HBC Kladno: Jirotka (Čapek) – Dědič, Hrabar, Kamenář, Kudela, Pliml, Soukup, M. Teinitzer – Barnošák, Eitler, Kohout, Kužel, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Šrámek, J. Teinitzer, Zdrůbecký.

HbK Karviná: Heczko (Solar) – Kalus, Kmenta, Pilch, Říman, Tóth, Zaremba – Diviš, Fárský, Kaluža, Pacas, Pala, Řebík, J. Rosůlek, L. Rosůlek, Stromko.

5. pozvánka

Už v sobotu se v Zahradě Kladenského zámku koná Letní festival s ochutnávkou všeho dobrého

6. video

Přijďte se bát s Kukuřičáky. Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti už tento pátek, Kladno -Dolany

13. zprávy

Vaříme s Liskou, tentokrát kulajda z lišek od účastníka soutěže MasterChef Česko