ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Atleti oslaví Den s českou atletikou i na kladenském Sletišti

Úterý, 1. června 2021 07:40

Česká atletika chystá na tuto středu speciální projekt Atleti spolu – Den s českou atletikou, který by měl na 251 sportovišť v celé republice nalákat 21 tisíc atletů. Program pro děti i dospělé bude připraven mimo jiné i na kladenském Sletišti, kde se o pořádání akce postará A. C. TEPO Kladno.

Atleti oslaví Den s českou atletikou i na kladenském Sletišti (Ilustrační foto: KL)

Projekt Atleti spolu volně navazuje na úspěšný loňský restart závodní atletiky, jenž se uskutečnil pod názvem Spolu na startu, jehož se zúčastnilo v jeden den více než 17 tisíc atletů na 173 stadionech. Tentokrát se na všech stadionech a dalších sportovištích v České republice otevřou dveře všem příznivcům atletiky. Stadiony nebudou patřit jen dětem, ale také jejich rodičům a všem, kteří mají rádi královnu sportu. Na 251 místech napříč celou Českou republikou proběhnout závody dětí, dospělých, veteránů i handicapovaných atletů.

Hlavním cílem projektu je dostat nejen děti zpět k atletice a pravidelnému pohybu. Dveře budou otevřeny i pro ty, kteří chtějí poznat krásy atletiky a poskytnout jim prostor pro pohyb v době omezení jiných kolektivních sportů. Český atletický svaz se i tímto projektem snaží o podporu atletických klubů a oddílů ke znovunastartování aktivit a činností, protože soudržnost, podpora a síla atletické rodiny je základem budoucnosti královny sportu.

Na programu budou vedle mítinku atletické workshopy, hry, autogramiády a další zábavné činnosti. Očekává se účast 21 tisíc atletů z 251 přihlášených klubů a oddílů. „Rádi bychom, aby se projekt Atleti spolu stal novým impulzem, který ukáže sílu a soudržnost atletiky,“ uvedl předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník.

Den s českou atletikou se mimo jiné uskuteční také v Kladně, kde se o pořádání postará místní klub A. C. TEPO Kladno. Dopoledne od devíti hodin proběhne na Sletišti pětiboj pro sportovní třídy a odpoledne se bude trénovat skok do výšky s olympioničkou Oldřiškou Marešovou a přípravky budou závodit na opičí dráze.

Patrony projektu jsou světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská šampionka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, trojnásobný halový mistr světa i Evropy na 400 metrů Pavel Maslák a halový mistr Evropy ve vrhu koulí Tomáš Staněk, který v extralize hájí barvy Kladna. „Těším se na tento atletický svátek. Jsem ráda, že budou atleti mít opět svůj den. Děti se konečně vrátí ke sportu a brzy snad i k závodění. To je nesmírně důležité. Věřím v sounáležitost atletické rodiny a že ukážeme, že jsme jeden tým a držíme spolu, od reprezentantů až po malé děti,“ vzkazuje Barbora Špotáková.