ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Za Sletištěm na Velkou Dobrou je uzavřen železniční přejezd

Čtvrtek, 20. května 2021 07:10

Kladno se aktuálně potýká s několika dopravními omezeními. Uzavřen je od středy 19. května například železniční přejezd za Sletištěm poblíž Lapáku a to v obou směrech. Mezi Kladnem a Kamennými Žehrovicemi na Bílých Vršcích je také přejezd v opravě.

Za Sletištěm na Velkou Dobrou je uzavřen železniční přejezd (Foto: KL)

Od pondělí 3. května byl z důvodu opravy uzavřen železniční přejezd u zastávky Kladno-Rozdělov. Ze stejných příčin byla současně uzavřena i cesta přes trať pro pěší a cyklisty Na Lapáku. Uzavírka trvala do 18. května. Nyní je místo již průjezdné a slouží jako objízdná trasa pro motoristy, kteří se potřebují dostat směrem na Velkou Dobrou.

Z důvodu opravy uzavřen železniční přejezd u zastávky Kladno-Rozdělov. Ten je již průjezdný (Foto: KL)

Od středy 19. května se pro vozidla obousměrně uzavřel železniční přejezd za Sletištěm poblíž Lapáku. Důvod této uzavírky je oprava trati Kladno-Krupá. Ze stejných příčin je současně uzavřena i cesta pro pěší a cyklisty. Práce by měly trvat do 28. května. Objízdná trasa vede několika směry. Jednou z možností je již opravený přejezd kolejí u zastávky Kladno-Rozdělov Na Zvonečku. Druhá objízdná trasa vede přes železniční přejezd v ulici Železničářů směr Kožova hora. Řidiči mohou využít také silnici okolo Tesca směrem na Velkou Dobrou.

Za Sletištěm na Velkou Dobrou je uzavřen železniční přejezd (Foto: KL)

S úplnou uzavírkou musí šoféři počítat také na železničním přejezdu mezi Kladnem a Kamennými Žehrovicemi na Bílých Vršcích. I ten je součástí opravy trati Kladno-Krupá.

Železniční přejezd mezi Kladnem a Kamennými Žehrovicemi na Bílých Vršcích (Foto: KL)

Od úterý 18. května začala oprava asfaltové cyklostezky a přilehlého prostranství na jižní straně ulice Železničářů v úseku od nového kruhového objezdu v ulici Milady Horákové až po ulici Wolkerovu. Práce na cyklostezce by měly trvat dva měsíce.

Oprava asfaltové cyklostezky a přilehlého prostranství na jižní straně ulice Železničářů (Foto: KL)

Autor: (mv)