ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně by mělo letos vzniknout několik kruhových křižovatek

Pátek, 14. května 2021 07:30

Plynulejší a bezpečnější dopravu především na hlavních tazích chtějí kladenští radní zajistit vybudováním nových kruhových objezdů. Ty by měly ještě letos vzniknout hned na několika místech ve městě.

V Kladně by mělo letos vzniknout několik kruhových křižovatek (Foo: KL)

Vybudování kruhového objezdu by mělo vzniknout například v křížení ulic Milady Horákové, Jaroslava Kociána a Vodárenské. Další okružní křižovatka bude vybudována hned o kus dál, tedy mezi ulicemi Americká a Vodárenská vedle čerpací stanice. Úprava křižovatek se také bude týkat ulic Josefa Čapka a Železničářů. Kruhový objezd je naplánován i v Americké nebo u zimního stadionu v Bezručově ulici. Práce by měly začít v letních měsících.   

„Jsme domluveni s Ředitelstvím silnic a dálnic, že pokud u zimního stadionu vybudujeme kruhovou křižovatku, tak nám ji proplatí,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf.

Město má na letošní rok také naplánovanou opravu lávky podjezdu ve Vodárenské ulici a zároveň se tam bude na vozovku pokládat nový asfaltový povrch. Práce by měly být ve stejných termínech, jako stavby kruhových objezdů.

V příštím roce kladenští radní plánují vybudování kruhové křižovatky například v Rozdělově mezi ulicemi Smečenská, Rakovnická a Vítězná a v Kročehlavech mezi ulicemi Pražská a Arménská.

Autor: (mv)