Hokejbalisté Kladna restartovali sezonu vítězně

Neděle, 9. května 2021 13:46

Po více než sedmi měsících se opět rozeběhla nejvyšší soutěž v hokejbalu, jejíž koronavirem poznamenaný ročník by se měl dohrát alespoň ve zkráceném formátu. Kladeňáci na úvod uspěli v Mostě, kde vyhráli 5:2 a uhájili neporazitelnost.

Hokejbalisté Kladna restartovali sezonu vítězně. (Ilustrační foto: KL)

Kladno stihlo na podzim odehrát jen čtyři vítězné zápasy, než pandemie koronaviru celou sezonu zastavila. O tomto víkendu ale extraliga ohlásila restart a ročník by se měl dohrát aspoň ve zkrácené podobě. Kladeňáci na úvod jarní části odcestovali v neděli do Mostu, kde sehráli s místním týmem vyrovnanou bitvu, kterou zlomili až ve třetí třetině.

V úvodu byli blíže vedení domácí, kteří ovšem neproměnili přesilovou hru. Vzápětí měl velikou možnost Drož, který ale před odkrytou klecí selhal. Až v poslední minutě úvodního dějství tak otevřel skóre mostecký Jaromír Markytán.

Ve druhé části ale Kladno odpovědělo z přesilové hry. Milan Schnaubelt stál na konci kombinace a prudkou ranou vyrovnal. Do závěrečné třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

V poslední patnáctiminutovce už se ale hráči dostali do potřebné provozní teploty a s góly se roztrhl pytel. Už v první minutě otočil vývoj Dominik Barnošák a o půl minuty později zvýšil Martin Kohout. Soupeř sice rychle snížil zásluhou Radima Štěpáníka, Kladeňáci už si ale vedení vzít nenechali. V 37. minutě zvýšil David Šrámek a osm vteřin před sirénou stanovil konečné skóre tentýž střelec.

Kladno tak zůstává v netradiční sezoně dál neporažené. Další zápas sehraje už v sobotu, kdy se představí na půdě Pardubic, které jsou v tabulce před rysy na druhém místě.

HBC Most – HBC Kladno 2:5

Branky: 15. Markytán (Drenčko, Chyba), 32. Štěpáník (Drož) – 24. Schnaubelt (Šrámek, Kudela), 31. Barnošák, 32. Kohout (Eitler, Paták), 37. Šrámek (Pražák, Schnaubelt), 45. Šrámek (Kudela, Schnaubelt).

HBC Most: Svoboda (Tyl) – Chyba (A), Janák (C), Kastner, Markytán – Drenčko, Drož, Hnízdil (A), Krajíček, Procházka, Remeš, Singer, Štěpáník.

HBC Kladno: Jirotka (Čapek) – Dědič (A), Hrabar, Kamenář, Kudela, Pliml (C), Soukup (A) – Barnošák, Eitler, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šrámek, J. Teinitzer, M. Teinitzer, Zdrúbecký.

Autor: (fa)

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol