SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Pfaur, Novák, Prudil a Hübner. Kanonýři hlásí další podepsané hráče

Sobota, 8. května 2021 09:30

Vedení Kanonýrů pokračuje ve stabilizaci kádru A-týmu a nově podepsalo smlouvy s kvartetem mladých hráčů. Na Kladně tak i nadále budou pokračovat Vojtěchové Pfaur a Novák, stejně tak dvojice juniorů Dominik Prudil a Hugo Hübner, která se už v nadcházející sezoně může dočkat debutu mezi muži.

Pfaur, Novák, Prudil a Hübner. Kanonýři hlásí další podepsané hráče. (Foto: Kanonýři Kladno)

Služebně nejstarším je 20letý útočník Vojtěch Pfaur, jenž za poslední tři sezony odehrál za Kanonýry 55 soutěžních utkání, v nichž zaznamenal 15 branek a 19 asistencí. „Vojta si vybudoval stabilní pozici v týmu a věřím, že tomu tak zůstane i v nejbližších letech. Důvěřuji mu, že je to správný hráč pro tým, což jsme chtěli stvrdit i podpisem smlouvy,“ říká sportovní ředitel a trenér A-týmu Kanonýrů Jan Pazdera.

Sám hráč pak podepsání kontraktu považuje spíše za formální záležitost, protože s klubem je už roky úzce spjat. Byl u kladenského restartu a přijal nároky, které jsou na hráče kladeny. „Týmové i klubové cíle jsou nastaveny na nejvyšší možné příčky a já chci být součástí jejich dosažení. Mám důvěru ve své spoluhráče, trenéry i vedení, že toho společně dosáhneme.“

Druhý z Vojtů, ten s příjmením Novák, je o dva roky mladší. Ještě v minulé sezoně byl věkem junior, teď už patří do mužské kategorie, byť v A-týmu se zabydlel mnohem dřív. „Jako junior s námi absolvoval řadu zápasů a postupně nakukoval do kádru. Hledal si v něm své místo, a i když se konkurence zvyšuje, jemu se daří si to místo držet. Zároveň vnímám, že za dva roky, co jsem na Kladně, výrazně zlepšil svůj přístup a doufám, že se to postupně projeví. Těší mě, že dokážeme juniory zapracovávat do mužstva, byť je velký rozdíl mezi juniorskou a seniorskou soutěží. Podpis smlouvy by pak měl Vojtovi zajistit podmínky, aby se v kádru dokázal stabilně prosazovat,“ vysvětluje Pazdera.

Novák, jenž si v áčku včetně poháru připsal 35 startů (5+7), jen skromně přidává: „Jsem moc rád, že jsem mohl smlouvu podepsat a s Kanonýry pokračovat v práci směrem k našemu superligovému cíli.“

Zmíněnou dvojici pak s podpisy doplnilo duo čerstvých juniorů (ročník 2004) Hübner a Prudil. Ti by se mohli v nadcházející sezoně dočkat prvních startů v A-týmu, předtím jim to věkový limit ještě nedovoloval. Nicméně s muži pravidelně trénovali a trénovat budou.

„Jsem rád, že se mladé naděje a odchovanci dokázali v áčku aklimatizovat. Pokud budou pokračovat ve své pracovitosti a nasazení, mohli by zasáhnout v soutěžních zápasech do hry. Zároveň by oba měli bojovat o nominaci do reprezentačního výběru U19 v nadcházejícím dvouletém cyklu. První kemp proběhne už v červnu, tak doufám, že se předvedou v dobrém světle. Chtěli jsme s nimi podepsat smlouvy, aby od nás měli péči a podporu a mohli být úspěšní v reprezentaci i v tom, že se jim v dlouhodobém výhledu podaří do A-týmu trvale zapracovat,“ říká sportovní ředitel.

Na jeho slova navazují oba hráči. Rovněž Prudil v první řadě touží po pravidelných startech v lize i poháru. „Další jasný cíl je postup a hrát v superlize. Rád bych s tím týmu pomohl a byl u toho,“ říká Dominik. A Hübner přidává: „Podpis smlouvy je pro mě malým dílkem k mému cíli. Chci být stálým členem kádru a odehrát v něm co nejvíce zápasů. Dá mi to i další podnět pro větší úsilí, abych všech svých cílů dosáhl.“

S podpisy nových smluv vedení Kanonýrů samozřejmě nekončí a o výsledcích dalších jednání s hráči budou aktuálně informovat.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

 2. zprávy

  Radní kraje schválili dalších 50 žádostí o kotlíkové dotace

 3. krimi

  POZOR! Návnady na psy rozmísťuje ve Slaném zatím neznámý pachatel

 4. zprávy

  Fenka trpěla celou noc bez vody a jídla uvázaná k zátarasu u výkopu v Kladně

 5. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájil Kladenský zámek výstavu: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 6. krimi

  Starosta Smečna se zasloužil o Pol Point pro své občany

 7. video

  Blikající majáky v Kladně i v celé ČR symbolizovaly blížící se pomoc obětem trestných činů

 8. zprávy

  V Zoopark Zájezd hledají nové kolegy, na stálo i na brigádu

 9. pozvánka

  Vepřové hody, skokové závody, dančí stezka, možnost najít si kamínek, to vše o víkendu v Královickém dvoře

 10. zprávy

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně připravila jarní prázdniny plné komiksů

 11. zprávy

  Ve čtvrtek 22. února si v Kladně připomenou smutné výročí

 12. info z radnice

  Slaný nabízí formou dražby dva pozemky v budoucí klidné čtvrti

 13. krimi

  Městská policie Slaný musela zakročit proti dvěma agresivním osobám

 14. zprávy

  Hledáte smysluplné uplatnění? Základka ve Svárově hledá posily

 15. info z radnice

  Trhovec ukončil smlouvu se Slaném, dal tím prostor mnoha jiným

 16. zprávy

  Svatbu snů pro vás připraví v Královickém dvoře, již jen 10 termínů pro tento rok

 17. sport

  Kladno má špičkové sportovce, jděte je podpořit a od nás víte kdy a kam

 18. zprávy

  Kanonýři Kladno rozstříleli Brňáky, odjeli s drtivou porážkou, propukly velké oslavy

 19. zprávy

  Protesty zemědělců sílí. Z Vítova u Slaného jich na Prahu vyrazilo víc než 150

 20. info z radnice

  Revize katastru nemovitostí v Kladně začne v dubnu, potrvá až do konce roku 2026