Teplárna Kladno Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • Škola E. Beneš Kladno
 • SAMK
 • Práce ve Slaném

Pfaur, Novák, Prudil a Hübner. Kanonýři hlásí další podepsané hráče

Sobota, 8. května 2021 09:30

Vedení Kanonýrů pokračuje ve stabilizaci kádru A-týmu a nově podepsalo smlouvy s kvartetem mladých hráčů. Na Kladně tak i nadále budou pokračovat Vojtěchové Pfaur a Novák, stejně tak dvojice juniorů Dominik Prudil a Hugo Hübner, která se už v nadcházející sezoně může dočkat debutu mezi muži.

Pfaur, Novák, Prudil a Hübner. Kanonýři hlásí další podepsané hráče. (Foto: Kanonýři Kladno)

Služebně nejstarším je 20letý útočník Vojtěch Pfaur, jenž za poslední tři sezony odehrál za Kanonýry 55 soutěžních utkání, v nichž zaznamenal 15 branek a 19 asistencí. „Vojta si vybudoval stabilní pozici v týmu a věřím, že tomu tak zůstane i v nejbližších letech. Důvěřuji mu, že je to správný hráč pro tým, což jsme chtěli stvrdit i podpisem smlouvy,“ říká sportovní ředitel a trenér A-týmu Kanonýrů Jan Pazdera.

Sám hráč pak podepsání kontraktu považuje spíše za formální záležitost, protože s klubem je už roky úzce spjat. Byl u kladenského restartu a přijal nároky, které jsou na hráče kladeny. „Týmové i klubové cíle jsou nastaveny na nejvyšší možné příčky a já chci být součástí jejich dosažení. Mám důvěru ve své spoluhráče, trenéry i vedení, že toho společně dosáhneme.“

Druhý z Vojtů, ten s příjmením Novák, je o dva roky mladší. Ještě v minulé sezoně byl věkem junior, teď už patří do mužské kategorie, byť v A-týmu se zabydlel mnohem dřív. „Jako junior s námi absolvoval řadu zápasů a postupně nakukoval do kádru. Hledal si v něm své místo, a i když se konkurence zvyšuje, jemu se daří si to místo držet. Zároveň vnímám, že za dva roky, co jsem na Kladně, výrazně zlepšil svůj přístup a doufám, že se to postupně projeví. Těší mě, že dokážeme juniory zapracovávat do mužstva, byť je velký rozdíl mezi juniorskou a seniorskou soutěží. Podpis smlouvy by pak měl Vojtovi zajistit podmínky, aby se v kádru dokázal stabilně prosazovat,“ vysvětluje Pazdera.

Novák, jenž si v áčku včetně poháru připsal 35 startů (5+7), jen skromně přidává: „Jsem moc rád, že jsem mohl smlouvu podepsat a s Kanonýry pokračovat v práci směrem k našemu superligovému cíli.“

Zmíněnou dvojici pak s podpisy doplnilo duo čerstvých juniorů (ročník 2004) Hübner a Prudil. Ti by se mohli v nadcházející sezoně dočkat prvních startů v A-týmu, předtím jim to věkový limit ještě nedovoloval. Nicméně s muži pravidelně trénovali a trénovat budou.

„Jsem rád, že se mladé naděje a odchovanci dokázali v áčku aklimatizovat. Pokud budou pokračovat ve své pracovitosti a nasazení, mohli by zasáhnout v soutěžních zápasech do hry. Zároveň by oba měli bojovat o nominaci do reprezentačního výběru U19 v nadcházejícím dvouletém cyklu. První kemp proběhne už v červnu, tak doufám, že se předvedou v dobrém světle. Chtěli jsme s nimi podepsat smlouvy, aby od nás měli péči a podporu a mohli být úspěšní v reprezentaci i v tom, že se jim v dlouhodobém výhledu podaří do A-týmu trvale zapracovat,“ říká sportovní ředitel.

Na jeho slova navazují oba hráči. Rovněž Prudil v první řadě touží po pravidelných startech v lize i poháru. „Další jasný cíl je postup a hrát v superlize. Rád bych s tím týmu pomohl a byl u toho,“ říká Dominik. A Hübner přidává: „Podpis smlouvy je pro mě malým dílkem k mému cíli. Chci být stálým členem kádru a odehrát v něm co nejvíce zápasů. Dá mi to i další podnět pro větší úsilí, abych všech svých cílů dosáhl.“

S podpisy nových smluv vedení Kanonýrů samozřejmě nekončí a o výsledcích dalších jednání s hráči budou aktuálně informovat.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Ronyho, chcete ho?

 2. zprávy

  Na příští zimní Olympiádu dětí a mládeže pojede téměř 90 mladých sportovců

 3. krimi

  Žena z Kladna naletěla podvodníkovi, přišla o několik tisíc

 4. zprávy

  Kladensko z nebe zachytili letečtí fotografové díky speciálnímu povolení

 5. zprávy

  Mladého recidivistu přepadl v Kladně hlad, zdarma se najedl v Bille

 6. krimi

  Krátká sněhová bouře na Kladensku přinesla dopravní nehody

 7. zprávy

  Ve Slaném je prodej stavebních parcel Háje-Sever v plném proudu

 8. krimi

  V Kladně načapali policisté řidiče bez papírů, hrozí mu až dva roky za mřížemi

 9. zprávy

  Plastika u parku Zoologická, Růže z Lidic, pořádně prokoukla

 10. pozvánka

  Vaše děti si mohou vyzkoušet, jaké to je být hokejistou Kladna

 11. krimi

  V kladenském Kauflandu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 12. zprávy

  Rekonstrukce prvního patra v kladenském Domově pro seniory byla dokončena

 13. krimi

  Kladenští policisté pátrají po ukradeném motocyklu za 170 tisíc

 14. krimi

  Frekventanti policejní školy zavítali opět do Kladna

 15. zprávy

  Projekty ze slánského gymnázia mohou letět do vesmíru

 16. krimi

  Na Kladensku se loni bouralo více než rok před tím

 17. zprávy

  Kupte si nový historický sborník z řady Historie Slánska ve XX. století

 18. zprávy

  VIDEO: Luboš Čužák Rys prezident z Kladna

 19. zprávy

  Rekonstrukce schodů v Podprůhonu je přerušena, hotovo bude na jaře

 20. krimi

  Ve Zvoleněvsi ukradl zloděj jízdní kola za 30 tisícovek