SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Pfaur, Novák, Prudil a Hübner. Kanonýři hlásí další podepsané hráče

Sobota, 8. května 2021 09:30

Vedení Kanonýrů pokračuje ve stabilizaci kádru A-týmu a nově podepsalo smlouvy s kvartetem mladých hráčů. Na Kladně tak i nadále budou pokračovat Vojtěchové Pfaur a Novák, stejně tak dvojice juniorů Dominik Prudil a Hugo Hübner, která se už v nadcházející sezoně může dočkat debutu mezi muži.

Pfaur, Novák, Prudil a Hübner. Kanonýři hlásí další podepsané hráče. (Foto: Kanonýři Kladno)

Služebně nejstarším je 20letý útočník Vojtěch Pfaur, jenž za poslední tři sezony odehrál za Kanonýry 55 soutěžních utkání, v nichž zaznamenal 15 branek a 19 asistencí. „Vojta si vybudoval stabilní pozici v týmu a věřím, že tomu tak zůstane i v nejbližších letech. Důvěřuji mu, že je to správný hráč pro tým, což jsme chtěli stvrdit i podpisem smlouvy,“ říká sportovní ředitel a trenér A-týmu Kanonýrů Jan Pazdera.

Sám hráč pak podepsání kontraktu považuje spíše za formální záležitost, protože s klubem je už roky úzce spjat. Byl u kladenského restartu a přijal nároky, které jsou na hráče kladeny. „Týmové i klubové cíle jsou nastaveny na nejvyšší možné příčky a já chci být součástí jejich dosažení. Mám důvěru ve své spoluhráče, trenéry i vedení, že toho společně dosáhneme.“

Druhý z Vojtů, ten s příjmením Novák, je o dva roky mladší. Ještě v minulé sezoně byl věkem junior, teď už patří do mužské kategorie, byť v A-týmu se zabydlel mnohem dřív. „Jako junior s námi absolvoval řadu zápasů a postupně nakukoval do kádru. Hledal si v něm své místo, a i když se konkurence zvyšuje, jemu se daří si to místo držet. Zároveň vnímám, že za dva roky, co jsem na Kladně, výrazně zlepšil svůj přístup a doufám, že se to postupně projeví. Těší mě, že dokážeme juniory zapracovávat do mužstva, byť je velký rozdíl mezi juniorskou a seniorskou soutěží. Podpis smlouvy by pak měl Vojtovi zajistit podmínky, aby se v kádru dokázal stabilně prosazovat,“ vysvětluje Pazdera.

Novák, jenž si v áčku včetně poháru připsal 35 startů (5+7), jen skromně přidává: „Jsem moc rád, že jsem mohl smlouvu podepsat a s Kanonýry pokračovat v práci směrem k našemu superligovému cíli.“

Zmíněnou dvojici pak s podpisy doplnilo duo čerstvých juniorů (ročník 2004) Hübner a Prudil. Ti by se mohli v nadcházející sezoně dočkat prvních startů v A-týmu, předtím jim to věkový limit ještě nedovoloval. Nicméně s muži pravidelně trénovali a trénovat budou.

„Jsem rád, že se mladé naděje a odchovanci dokázali v áčku aklimatizovat. Pokud budou pokračovat ve své pracovitosti a nasazení, mohli by zasáhnout v soutěžních zápasech do hry. Zároveň by oba měli bojovat o nominaci do reprezentačního výběru U19 v nadcházejícím dvouletém cyklu. První kemp proběhne už v červnu, tak doufám, že se předvedou v dobrém světle. Chtěli jsme s nimi podepsat smlouvy, aby od nás měli péči a podporu a mohli být úspěšní v reprezentaci i v tom, že se jim v dlouhodobém výhledu podaří do A-týmu trvale zapracovat,“ říká sportovní ředitel.

Na jeho slova navazují oba hráči. Rovněž Prudil v první řadě touží po pravidelných startech v lize i poháru. „Další jasný cíl je postup a hrát v superlize. Rád bych s tím týmu pomohl a byl u toho,“ říká Dominik. A Hübner přidává: „Podpis smlouvy je pro mě malým dílkem k mému cíli. Chci být stálým členem kádru a odehrát v něm co nejvíce zápasů. Dá mi to i další podnět pro větší úsilí, abych všech svých cílů dosáhl.“

S podpisy nových smluv vedení Kanonýrů samozřejmě nekončí a o výsledcích dalších jednání s hráči budou aktuálně informovat.

Zdroj: Kanonýři Kladno 1. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 2. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 3. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 4. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 5. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 6. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 7. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 8. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 9. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 10. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 11. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 12. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 13. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 14. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 15. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 16. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 17. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 18. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 19. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 20. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu