ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném naočkovali přes tisíc lidí za den, starosta rozdával dárky

Středa, 5. května 2021 07:50

Městské centrum Grand ve Slaném, místo jindy určené pro tradiční kulturní a společenské akce, se letos v únoru změnilo ve velkokapacitní očkovací středisko proti onemocnění covid-19. Od té doby v něm zaznamenávají každým dnem nárůst lidí, kteří mají o vakcinaci zájem. V pondělí trhli rekord, když naočkovali 1050 lidí za jeden den. Tisícím byl pan Václav ze Slánska. Ten společně s celým personálem obdržel od starosty Martina Hrabánka malou pozornost.

Ve Slaném naočkovali přes 1000 lidí za den, starosta rozdával dárky. (Foto: Jitka Krňanská)

Tisící klient pondělního očkování proti Covid-19 byl coby jubilejní vakcinovaný odměněn spolu s celým personálem střediska. Velké poděkování a malou pozornost předal starosta Slaného Martin Hrabánek všem osobně. „Děkujeme veškerému personálu. A děkujeme také lidem, že k nám vážili cestu z takových dálek jako například z Moravy, Krkonoš, Pardubic, Hradce Králové nebo Českých Budějovic. Věříme, že se s nimi opět setkáme v našem krásném městě v lepších časech,“ uvedla mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

„Dnes jsme pokořili hranici 1000 očkovaných za jeden den. Všichni pracovníci očkovacího centra již několik měsíců překonávají doslova denně hranice svých možností, obětují svůj volný čas a pracují někdy i 12 hodin v kuse. Cítil jsem potřebu právě dnes je povzbudit a poděkovat jim za fantastickou práci, kterou pro nás odvádějí,“ sdělil starosta Slaného Martin Hrabánek.

Tisícím očkovaným zájemcem se stal pětapadesátiletý Václav ze Slánska. „Pracuji jako manažer v logistické firmě. O tom, že se nechám očkovat, jsem měl jasno hned. Je to jak z důvodů pracovních, tak i soukromých. Onemocnění covid-19 jsem neprodělal a nechytl to ani nikdo z rodiny. Přesto raději dělám prevenci a vakcínu jsem si nechal píchnout. Potěšilo mě, že jsem zároveň dostal upomínkové předměty od starosty,“ řekl na místě Václav Větrovský.

Ve Slaném naočkovali přes 1000 lidí za den, starosta rozdával dárky. (Foto: Jitka Krňanská)
Ve Slaném naočkovali přes 1000 lidí za den, starosta rozdával dárky. (Foto: Jitka Krňanská)

Autor: (mv)