ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Slánská nemocnice pořádá benefiční koncert, z výtěžku koupí MLS laser

Úterý, 4. května 2021 07:30

Iniciativa #OPĚTSPOLU neskončila zveřejněním očkovacích videospotů. Vzhledem k vysoké úmrtnosti covid pozitivních pacientů se ve slánské nemocnici rozhodli zakoupit MLS laser, což je nový způsob léčby covidového zápalu plic. Na přístroj jim však chybí finance, proto se rozhodli, že na něj vyberou peníze z benefičního koncertu. 

Slánská nemocnice pořádá benefiční koncert, z výtěžku koupí MLS laser. (Foto: KL)

„MLS laser tlumí takzvanou cytokinovou bouři, která v plicích při covidové pneumonii probíhá, zároveň pomáhá regenerovat plicní tkáň a tím pádem bude schopný naše pacienty vrátit zpět do normálního života bez pocitu dušnosti,“ říká ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček a dodává: „Na MLS laser chybí naší nemocnici 249 500 korun. Rozhodli jsme se pro vás všechny zorganizovat benefiční koncert, v rámci kterého bychom chtěli širokou veřejnost požádat o přispění na tento laser. Tímto příspěvkem můžete i vy zachránit lidské životy.“

Koncert uvidíte 9. května od 17:00 na regionalnitelevize.cz a zároveň na YouTube kanále a Facebooku Nemocnice Slaný.

Na benefičním koncertě se podílí řada lidí. Poděkování proto patří například Gabriele Falcové a Divadlu HogoFogo, Milanu Heinovi a Divadlu Ungelt, kapele Poetika, Davidovi Kollerovi, Jaroslavu Svěcenému, písničkáři Pokáčovi a umělcům Jitce Smutné, Karlu Rodenovi, Martinovi Písaříkovi.

„Děkujeme všem účinkujícím a věřte, že všichni zúčastnění byli řádně testovaní, či očkovaní,“ dodal ředitel Votoček.

Pokud i vy se chcete podílet na finanční podpoře, tak můžete libovolnou částkou přispět na dárcovský účet s číslem 262643217/0300.

Autor: (mv)