Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci připravili pro žáky prvního stupně vycházku

Sobota, 1. května 2021 09:30

Po dlouhé pauze se do základních škol vrátili žáci prvního stupně a s nimi také strážníci a asistenti prevence kriminality, kteří dohlížejí na jejich bezpečnost na nejvíce frekventovaných přechodech pro chodce.

Kladenští strážníci připravili pro žáky prvního stupně vycházku. (Foto: MP Kladno)

Po dlouhé pauze jsou děti nepozorné, natěšené na své spolužáky, nevěnují pozornost svému okolí a hrozí jejich zranění. Strážníci Městské policie Kladno oslovili několik základních škol s nabídkou preventivní akce pro děti. Při procházce v okolí školy strážníci žáky upozorňují na nebezpečná místa, připomínají, jak se chovat u přechodu pro chodce, co dělat, když najdou použitou injekční stříkačku, potkají na volno pobíhajícího psa a podobně.

První preventivní vycházka proběhla ve čtvrtek s dětmi ze základní školy na ulici Doberská. Ještě než děti vyšly do ulic, oblékly si reflexní vestičky, které jim strážníci zapůjčili. Každý školák, který správně odpověděl na otázky strážníků, obdržel malý dárek a paní učitelky čtyři reflexní vestičky pro děti.

Druhá vycházka proběhla se žáky ze Základní školy Zdeňka Petříka. I zde se vydali prvňáčci se strážníky do ulic. Důležitou roli pak v prevenci hrají rodiče. Ti by měli být první, kteří děti upozorní na problémová místa a nebezpečí, které jim může hrozit.

Autor: Alena Purkytová