Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští volejbalisté představují první nové tváře

Čtvrtek, 29. dubna 2021 07:00

Kladenští orli se chystají na další sezonu a po odchodu opor skládají nový tým. Z kádru pražských Lvů přichází do Kladna 19letý blokař Petr Špulák a z Estonska sem zamíří 22letý lotyšský univerzál Kristaps Platacs.

Kladenští volejbalisté představují první nové tváře. (Foto: Kladno volejbal cz)

„Začali jsme s přestavbou týmu, protože uplynulá sezóna se nám nepovedla,“ říká na klubovém webu trenér Milan Fortuník, který zatím představil první dvě nové tváře. První z nich je dvoumetrový blokař Petr Špulák, který dosud hájil barvy pražských Lvů a na loňském šampionátu do 20 let byl kapitánem české reprezentace. „Hodí se do snahy přebudovat tým, co se týče údernosti na servisu a v útoku. Také zapadá, co se týče omlazení družstva,” uvedl Fortuník.

Druhým novým jménem je pak Lotyš Kristaps Platacs, který loni hrál v Estonsku. Nyní by měl v Kladně nahradit odcházejícího Filipa Křesťana. Smlouvu zatím podepsal na rok. K týmu se ale připojí až ve druhé polovině léta, protože nyní si bude plnit reprezentační povinnosti.

„Samozřejmě stále řešíme příchod prvního nahrávače. Od toho se následně bude odvíjet, jestli přivedeme ještě nějakého smečaře, případně jak kádr dále doplníme,” doplnil kladenský trenér. Ten bude moci nadále využívat služeb Tomáše Hýského, Jiřího Kraffera, Tomáše Kunce a Lukáše Kyjanici.

Autor: (fa)