ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

FOTO: Rytíři uspěli v Jihlavě i podruhé a finálová série je vyrovnaná!

Čtvrtek, 22. dubna 2021 20:22

Kladno zvládlo i druhý duel na ledě jihlavské Dukly a po nervydrásající bitvě vyhrálo 2:1 po prodloužení! Bezbrankový stav prolomil až ve třetím dějství Jaromír Jágr, soupeř ale patnáct vteřin před koncem základní hrací doby srovnal a vynutil si prodloužení. V něm ale přesně mířil Adam Kubík, díky kterému je finálová série vyrovnaná 2:2 na zápasy. V neděli se bude hrát opět na ČEZ stadionu.

Rytíři uspěli v Jihlavě i podruhé a finálová série je vyrovnaná! (Foto: Roman Mareš)

Rytíři oproti předchozímu zápasu zlepšili vstup do utkání a sami mohli jít do trháku v přesilové hře. V jednu chvíli už byl Maksim Žukov vleže na zemi a branka byla úplně odkrytá, Rostislav Marosz si ale netroufl na střelu zpoza beka a velkou možnost nezužitkoval. Další dobrou šanci měl už za vyrovnaného počtu hráčů Adam Kubík, v samostatném úniku však Žukova ani nadvakrát nepřekonal. V oslabení se mohl opět prosadit Ondřej Machala, jenže domácí brankář situaci dobře přečetl, vyjel a u puku byl první. Na druhé straně měl v oslabení těžkou práci Andrej Košarišťan, poradil si ovšem jak se střelou zblízka, tak s následnou dorážkou.

Kladeňáci hrozili i dál ve vlastních početních nevýhodách. Při další vystartovali Plekanec s Machalou do přečíslení, druhý jmenovaný ale Žukova nepropálil. Jihlava mohla jít do vedení po svižném zakončení Tomáše Černého, Košarišťan ale vytáhl bleskový zákrok lapačkou. Hned nadvakrát se posléze dostal do slibného zakončení také Zach Frye a zaskvěl se i Žukov. A brankářům patřil i závěr třetiny. Oba maskovaní muži totiž zneškodnili po jedné gólové šanci.

Skóre se tak poprvé měnilo až ve třetím dějství. Dukla hrála neukázněně a její čtvrtý trest už Kladeňáci potrestali! Jaromír Jágr nic nevymýšlel, najel si na levý kruh a přesnou ranou Žukova překonal – 0:1. Hosté pak zažívali hodně horké chvíle při oslabení ve třech, obtížnou situaci ale přečkali. V úplném závěru utkání zkusili domácí hru bez brankáře a vylepšili si přesilovou hru, což přineslo úspěch. Jiří Fronk si našel pozici před brankou a patnáct sekund před sirénou srovnal – 1:1.

Prodloužení ale nemělo dlouhého trvání. Už v jeho třetí minutě dostal hodně volného prostoru Adam Kubík, který zamířil naprosto přesně a odstartoval obrovskou vlnu radosti na kladenské lavičce – 1:2.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
5:7 1:1 0:0 0

Branky a nahrávky: 60. Fronk (Čachotský) – 45. Jágr (Snuggerud, Plekanec), 63. Kubík (Mikliš). Vyloučení: 5:7 + Račuk (KLA) 10 min.. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Kreuzer, Polonyi

Jihlava: Žukov – Dundáček, Bukač, Černý, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Jiránek, Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Brož.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk, Zelingr – Jágr, Plekanec, Machala – Hlava, Marosz, Kubík – Račuk, Pitule, Melka – Jelínek, Machač, Bílek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno