ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

V Kladně okradl zloděj seniora, škoda je pomalu 55 tisíc

Čtvrtek, 22. dubna 2021 07:10

Kladenští policisté se v současné době zabývají případem vykradené garáže, ze které si zloděj odnesl věci za pomalu pětapadesát tisíc korun. Seniorovi tak zbyly jen oči pro pláč.

V Kladně okradl zloděj seniora, škoda je pomalu 55 tisíc. (Ilustrační foto: KL)

Vykradená garáž se nachází vedle rodinného domu stojícího v ulici Jaroslava Kociána. K trestnému činu došlo mezi 18. a 19. dubnem v časovém rozmezí od 15:00 do 11:30 hodin následujícího dne. „Neznámý pachatel bez poškození vrat vnikl do garáže, která je přístupná z ulice, a z ní odnesl elektro kolo, přenosný kompresor, kotoučovou a přímočarou pilu a vrtačku. Škoda byla vyčíslena na 54 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody. Pachateli hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

„Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí garáže v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 510. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ dodala Michaela Nováková.

Autor: (red)